Mitsubishi do odwołania wstrzymało produkcję w rosyjskim zakładzie w Kałudze. Tamtejsza fabryka prowadzona jest wspólnie ze Stellantisem.

  • Mitsubishi wstrzymuje produkcję w zakładzie w Kałudze
  • Powstawał tam m.in. Mitsubishi Pajero Sport
  • Fabryka PCMA Rus jest wspólnym projektem ze Stellantis

Mitsubishi wstrzymuje produkcję w Rosji

Mitsubishi podało w swoim piątkowym oświadczeniu, że ze względu na trudności logistyczne eksport pojazdów i dostawy części do Rosji są zawieszone.

„Mitsubishi Motors Corporation wstrzymało produkcję w fabryce w Kałudze w Rosji do odwołania. Ze względu na trudności logistyczne od marca wstrzymano eksport pojazdów i komponentów do Rosji” – napisano w oświadczeniu.

Fabryka PCMA Rus w Kałudze produkuje takie modele jak Mitsubishi Pajero Sport i średniej wielkości samochody dostawcze Citroena, Opla i Peugeota.

Fabryka PCMA Rus w Kałudze
zdjęcie: investkaluga.com

Pod koniec marca szef Stellantisa Carlos Tavares powiedział, że jego firma będzie musiała wstrzymać wszelkie aktywności w Rosji. Już na początku marca producent samochodów ogłosił wstrzymanie zarówno importu, jak i eksportu do Rosji. Sama fabryka w Kałudze zatrudnia ok. 2700 osób.

Stellantis w obliczu wojny zwiększył produkcję samochodów dostawczych w swoich fabrykach w podlondyńskim Luton w Wielkiej Brytanii oraz francuskim Hordain.

Fabryka PCMA Rus w Kałudze
zdjęcie: investkaluga.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię