OTOMOTO rusza z usługą Pay. Jest to nowe narzędzie zintegrowane z platformą motoryzacyjną. Łączy ono w sobie zarówno sprzedających, jak i kupujących przy weryfikacji oferty finansowania z 18 banków i instytucji finansowych. 

  • OTOMOTO rusza z usługą Pay
  • Usługa umożliwia dostęp do finansowania ze strony 18 instytucji finansowych
  • Z usługi w pełni będzie można skorzystać od kwietnia 2023 roku

OTOMOTO Pay — jak działa narzędzie?

OTOMOTO Pay pozwala na uzyskanie finansowania na zakup samochodu lub innego pojazdu po uprzedniej weryfikacji ofert 18 banków i innych instytucji finansowych. Oferta jest dopasowywana do potrzeb użytkownika na bazie autorskiego narzędzia oceny zdolności kredytowej. OTOMOTO Pay pozwala także na weryfikację historii pojazdów, których zakup bierze pod uwagę wnioskodawca oraz włączenie do raty kredytu lub leasingu ubezpieczenia i rocznej gwarancji na nieprzewidziane naprawy. 

Za stworzenie technologii i obsługę procesu odpowiada Carsmile – e-platforma zajmująca się długoterminowym wynajmem aut w abonamencie, należąca do Grupy OLX – który od kwietnia 2022 roku prowadzi pilotaż projektu. Do tej pory do klientów trafiło finansowanie o łącznej wartości prawie 100 milionów złotych. Plany na przyszły rok obejmują uruchomienie 300 milionów złotych finansowania, a także pozyskiwanie kolejnych partnerów i pogłębianie współpracy z dotychczasowymi instytucjami współpracującymi. 

Do 31 marca 2023 roku narzędzie OTOMOTO Pay będzie dostępne losowo przy 50 proc. ogłoszeń w OTOMOTO. Do tego momentu finansowanie będzie dostępne dla wszystkich za pośrednictwem strony otomotopay.pl. Po okresie przejściowym, od kwietnia 2023 roku, także z poziomu platformy OTOMOTO, z OTOMOTO Pay będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy.

OTOMOTO Pay — 18 banków i instytucji finansowych

OTOMOTO Pay daje klientom wybór opcji finansowania od 18 instytucji finansowych, w tym banków – m.in. PKO Leasing, BNP Paribas, Alior Bank, Alior Leasing, Santander Consumer Financial Solutions, Santander Consumer Multirent, Raiffeisen, Cofidis, Inbank, Arval i Brutto.pl. Narzędzie analizując sytuację wnioskodawcy, zadeklarowaną wysokość wkładu własnego oraz wartość i wiek samochodu, którym zainteresowany jest klient, dopasuje i zarekomenduje najkorzystniejszą ofertę kredytu lub leasingu i pozwoli z poziomu strony złożyć wniosek o finansowanie do jednej, wybranej instytucji. ​ 

Przed selekcją i dopasowaniem oferty do użytkownika, narzędzie automatycznie sprawdzi zdolność kredytową wnioskodawcy, nie wpływając na wartość jego scoringu w Biurze Informacji Kredytowej. Po złożeniu wniosku przez użytkownika bezpośrednio z poziomu strony otomotopay.pl pieniądze trafią na jego konto w ciągu kilkunastu minut – czas uzależniony jest od działania podmiotu, do którego trafi wniosek.

OTOMOTO Pay maksymalnie uprości procedurę uzyskiwania kredytu od wiarygodnych i sprawdzonych podmiotów finansowych, pozwoli uniknąć szumu informacyjnego i licznych rozmów z konsultantami proponującymi wiele różnych, często skomplikowanych rozwiązań oraz da pewność, że zaproponowane warunki kredytu, czy leasingu będą w obecnej sytuacji najkorzystniejsze dla klienta – mówi Łukasz Domański, CEO w Carsmile.

Raporty stanu technicznego pojazdu na OTOMOTO Pay

Klient otrzyma także możliwość wygenerowania 3 raportów historii pojazdu przygotowywanych przez firmę autoDNA. Decyzja o zakupie konkretnego modelu może zostać podjęta na tej podstawie nawet po przyznaniu środków na finansowanie auta. 

Co ciekawe z badania przeprowadzonego dla OTOMOTO przez Minds & Roses w grudniu 2022 roku, wynika, że 47 proc. Polaków deklaruje, że kwestię budżetu i finansowania samochodu uwzględnia w pierwszej kolejności przed wyborem konkretnej marki i modelu, a kolejne 37 proc. przed decyzją o zakupie ustala finansowanie i markę pojazdu.

Ubezpieczenie OC płacone w racie

Klienci korzystający z finansowania za pośrednictwem OTOMOTO Pay będą mieli możliwość włączenia do raty kredytu lub leasingu ubezpieczenia samochodu. Narzędzie zarekomenduje najkorzystniejszą ofertę OC/AC, wybraną spośród propozycji 15 towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z porównywarką Punkta. Dodatkową możliwością jest zaszycie w racie rocznej gwarancji na nieprzewidziane naprawy, zapewnianej przez firmę Defend Insurance.

Po premierze rozwiązania użytkownicy uzyskają także dostęp do narzędzia typu car-fintech: Scan&Buy. Rozwiązanie na podstawie skanu tablicy rejestracyjnej pojazdu lub kodu QR w dowodzie rejestracyjnym określi rynkową cenę samochodu i automatycznie zaproponuje użytkownikowi możliwości jego finansowania z OTOMOTO Pay. Scan&Buy rozszerzy możliwości finansowania, pozwalając na jego wykorzystanie także podczas zakupu bez pośrednictwa platformy OTOMOTO.

źródło: OTOMOTO

Zobacz też:

https://autoelectromoto.pl/wp-content/uploads/2022/10/Mobilize.webm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię