Włoski rząd zatwierdził pakiet o wartości 8 miliardów euro. Środki mają zrekompensować rosnące koszty energii. Program pomocowy zawiera także zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych.

  • Włochy przeznaczają 8 mld euro na pomoc w związku z rosnącymi cenami energii
  • 1 mld euro zostanie przeznaczony na elektromobilność
  • Ceny prądu we Włoszech mogą pójść w górę o 131 procent

Prąd drożeje we Włoszech

Włoski rząd zatwierdził pakiet pomocy o wartości prawie 8 miliardów euro (9 miliardów dolarów), aby chronić konsumentów i przedsiębiorstwa przed gwałtownie rosnącymi cenami energii. 1 miliard euro dla przemysłu motoryzacyjnego.

W piątek premier Mario Draghi powiedział dziennikarzom, że na pomoc energetyczną przeznaczono około 6 miliardów euro.

Rząd Draghiego przeznaczył ponad 10 miliardów euro na zrekompensowanie rosnących cen energii dla konsumentów. Pomimo przedłużonego okresu i skali działań nowy pakiet nie musi zwiększać deficytu kraju, ponieważ będzie finansowany przez lepsze, niż oczekiwano wyniki włoskiej gospodarki.

Z czego składa się włoski pakiet pomocowy?

Włoski pakiet pomocowy zawiera:

  • Fundusz wspierający zieloną transformację w sektorze samochodowym o wartości 1 mld euro rocznie przez osiem lat, w tym zachęty do kupowania samochodów elektrycznych i hybrydowych
  • Zwiększenie krajowego wydobycia gazu we Włoszech do około 5 miliardów metrów sześciennych – z poziomu 3,2 miliarda metrów sześciennych
  • Uproszczanie procedur wydawania zezwoleń do budowania elektrownio wykorzystujących energię odnawialną
  • Rozbudowę magazynów gazu

Włochy będą wspierać przemysł motoryzacyjny

Rząd powiedział na początku tego tygodnia, że ​​wyda setki milionów euro na wsparcie planowanej fabryki akumulatorów Stellantis w Termoli na południu Włoch. Włoski regulator energetyczny powiedział w tym tygodniu, że rachunki za prąd mogą wzrosnąć o 131% w pierwszym kwartale, podczas gdy rachunki za gaz mają wzrosnąć o ponad 90%.

Gospodarka Włoch wzrośnie o 6,5% w 2021 roku. W tym roku wzrost spowolni do około 4%, nieco poniżej oczekiwań.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię