Sony wchodzi coraz poważniej w rynek aut elektrycznych. Jak donosi Agencja Reuters, japońska firma planuje uruchomić wiosną tego roku spółkę, która ma zbadać wejście na rynek pojazdów elektrycznych. Sony chce wykorzystać swoje mocne strony w dziedzinie rozrywki i czujników.n Na targach CES firma zaprezentowała także swoje dwa koncepcyjne samochody elektryczne – Vision – S 01 i Vision – S 02.

  • Sony na targach CES w Las Vegas pokazało dwa modele koncepcyjne samochodów elektrycznych
  • Sony chce założyć specjalną spółkę dedykowaną do rozwoju zaangażowania firny w branży motoryzacyjnej
  • Oba modele samochodów elektrycznych Sony będą naszpikowane najnowszą technologią

Sony wchodzi w auta elektryczne

Temat nowej firmy – Sony Mobility Inc – pojawia się, w momencie, kiedy japoński gigant technologiczny przeprowadza premierę swoich dwój samochodów elektrycznych – Vision – S 01 i Vision – S 02.

Dzięki naszym technologiom wykrywania i przetwarzania obrazu, chmurze, 5G i rozrywki jesteśmy przekonani, że Sony ma dobrą pozycję, jako firma, która na nowo zdefiniuje mobilność — powiedział prezes i prezydent Sony Kenichiro Yoshida na konferencji prasowej.

Reuter pisze, że chociaż niegdyś dominująca pozycja Sony w elektronice użytkowej została osłabiona przez azjatyckich rywali, takich jak południowokoreańska firma Samsung Electronics, Sony wciąż dysponuje arsenałem wyrafinowanych technologii w obszarach takich, jak czujniki, które są krytyczne dla autonomicznej jazdy.

Samochód elektryczny Sony
Samochód elektryczny od Sony zdjęcie: Sony

Pozostaje również jedną z największych na świecie firm zajmujących się rozrywką, w której znajdują się znane marki gier wideo i filmów. Jest to duży atut bowiem systemy audio i systemy rozrywkowe coraz częściej skupiają swoje funkcjonalności w pojazdach nowej generacji.

Auta elektryczne Sony na CES

Na targach CES 2020 firma Sony ogłosiło „VISION-S” – inicjatywę mającą na celu przyczynienie się do ewolucji mobilności, i zaprezentowała na swoim stoisku prototypowy pojazd. Firma Sony, rozpoczęła testy swoich elektryków na drogach publicznych w Europie już w grudniu oraz testy weryfikacyjne bezpieczeństwa technologii obrazowania i wykrywania, zainstalowanej wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Na targach CES 2022 firma Sony ogłosiła i zaprezentowała prototypowy pojazd typu SUV (VISION-S 02), który ma być całkiem nowym formatem. Samochód korzysta z tej samej platformy, co prototyp VISION-S 01, który jest obecnie testowany na drogach publicznych.

Samochód elektryczny Sony - wnętrze

Samochody elektryczne Sony mają być naszpikowane najnowocześniejszą technologią. Auto ma m.in. obsługiwać intuicyjne polecenia gestów i polecenia głosowe. Dodatkowo, aby zapewnić środowisko, które odpowiada preferencjom każdego użytkownika, pojazd będzie zawierał nową funkcję, która pozwoli użytkownikom dostosować wygląd wyświetlacza oraz dźwięki przyspieszania i zwalniania pojazdu. Ustawienia pojazdu, blokady kluczyków i ustawienia użytkownika można zsynchronizować, łącząc pojazd z chmurą za pomocą komunikacji mobilnej, w tym komunikacji 5G.

Wnętrze elektrycznego samochodu Sony
Wnętrze elektrycznego samochodu Sony zdjęcie: Sony

Głośniki fotela, które tworzą w samochodzie trójwymiarowe pole dźwiękowe, oraz usługa przesyłania strumieniowego kompatybilna z „360 Reality Audio” mają zapewnić wciągające wrażenia muzyczne, jakby pasażerowie byli otoczeni występem na żywo swojego ulubionego artysty. Aby zapewnić wysoką jakość oglądania filmów, VISION-S zawiera w pełni zintegrowaną usługę cyfrowego wideo „BRAVIA CORE for VISION-S”. Usługa umożliwia wspólne lub indywidualne odtwarzanie wideo na przednim ekranie panoramicznym oraz na indywidualnych wyświetlaczach tylnych siedzeń. Sony chce także, by jego auta elektryczne miały możliwość grania w gry PlayStation za pośrednictwem zdalnego połączenia z konsolą w domu, a także możliwość grania w gry przesyłane strumieniowo przez chmurę.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię