Smart zakończył w grudniu produkcję modelu EQ Forfour. Obecnie w portfolio produktowym pozostaje jeszcze model Smart EQ Fortwo. Zakończenie produkcji EQ Forfour jest traktowane jako zwiastun nadchodzącej ery współpracy z chińskim Geely.

  • Smart wycofał z produkcji model EQ Forfour
  • Samochód elektryczny był produkowany od 2017 roku
  • Smart przygotowuje się do współpracy i wspólnego modelu z Geely

Smart Forfour znika z mapy motoryzacji

Jak pisze electrive.com czteromiejscowy samochód nie był już dostępny do zamówienia od sierpnia. W grudniu produkcja w Novo Mesto w Słowenii dobiegła końca, a Forfour nie jest już wymieniany w cennikach Smarta – również w Wielkiej Brytanii. Tymczasem podobne do Smarta Forfour Renault Twingo Z.E. nadal jest dostępne w sprzedaży.

Samochód Smart Forfour
Smart Forfour został wycofany z produkcji zdjęcie Smart

Elektryczna wersja Smart Forfour została wprowadzona na rynek w 2017 roku, w tym czasie jeszcze z oznaczeniem modelu Forfour ed. Seria, która później została przemianowana na EQ Forfour, została ostatnio przestylizowana na IAA 2019, chociaż były to zmiany czysto wizualne. Auto zostało wyposażone w silnik elektryczny o mocy 60 kW oraz akumulator, który można ładować wyłącznie prądem przemiennym o pojemności 17,6 kWh.

Samochód elektryczny Smart Fofour

Na targach IAA 2021 Smart dał wgląd w swoją przyszłość: Concept #1 jest uważany za prawie czysto seryjną zapowiedź pierwszego modelu spółki joint venture Smart Automobile Co, założonej pod koniec 2019 r. i mającej siedzibę w Hangzhou Bay na wybrzeżu miasto Ningbo. Wspólnym projektem z Geely będzie nowy e-SUV, który nie ma nic wspólnego z poprzednimi modelami. Oznacza to całkowite odejście od oryginalnej koncepcji Smarta, polegającego na energooszczędnym i kosmicznym pojeździe do jazdy po mieście. Nowy model produkcyjny trafi na rynek w 2022 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię