Volkswagen Poznań to jeden z największych pracodawców w Polsce. Oba zakłady Volkswagen Poznań, po ponad dwutygodniowej przerwie związanej z niedoborami podzespołów, wznowiły produkcję. Powodem przestoju były zakłócenia w łańcuchu dostaw zaistniałe po inwazji Rosji na Ukrainę.

  • Volkswagen Poznań wznawia produkcję w Poznaniu i we Wrześni
  • Od 10 marca Volkswagen Poznań wstrzymał produkcję
  • W Poznaniu pracuje 10 000 pracowników

Volkswagen Poznań wznawia produkcję

28 marca ponownie ruszyła produkcja zarówno w zakładzie w Poznaniu, w którym wytwarzane są Volkswageny Caddy oraz model T6.1, jak i w zakładzie we Wrześni, produkującym Volkswageny Crafter i MAN TGE w tym pojazdy elektryczne.

10 marca br. byliśmy zmuszeni czasowo zatrzymać produkcję w naszych zakładach, co było związane z niedoborami m.in. produkowanych na Ukrainie wiązek elektrycznych. Dzisiaj produkcja została wznowiona, jednak cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Zakłady Volkswagen Poznań
zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen w Poznaniu wstrzymał produkcję

Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymały pracę. Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczyły między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie.

Volkswagen Poznań - odlewnia
zdjęcie: Volkswagen
Volkswagen Poznań - spawalnia
zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen w Polsce

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 15 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy 5 i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju. Firma zatrudnia 10.000 pracowników. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. Na poznańskiej Wildzie działa odlewnia, która dostarcza wysokiej jakości komponenty aluminiowe do wielu fabryk koncernu Volkswagen AG na całym świecie. W latach 2019-2020 spółka była liderem w Polsce pod względem liczby wyprodukowanych samochodów.

Volkswagen Poznań - spawalnia
zdjęcie: Volkswagen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię