Tesla w poniedziałek podała, że wstrzymuje produkcję na cztery dni w swojej fabryce w Szanghaju. Powodem przerw w produkcji jest rosnąca liczba zachowań na COVID-19 oraz obostrzenia, jakie wprowadzają chińskie władze.

  • Tesla wstrzymuje produkcję na cztery dni w Szanghaju – podaje Agencja Reuters
  • Tesla w marcu wstrzymała już na dwa dni produkcję w chińskiej fabryce
  • W lutym fabryka w Szanghaju wyprodukowała ponad 55 tys. samochodów

Tesla i COVID-19 w Szanghaju

Chiny zmagają się z falą rosnących zachorowań na COVID-19. Dwa tygodnie temu obostrzenia związane z pandemią dotknęły największe ośrodki gospodarcze Chin: Shenzhen i Szanghaj. Na dwa dni swoją produkcję musiała wówczas zamknąć także i Tesla. W tamtejszej Gigafactory 3 produkowane są: Model 3 oraz Model Y.

Tesla znów wstrzymuje produkcję

Agencja Reuters podaje powołując się na swoje źródła, że w poniedziałek należąca do Elona Muska firma podała, że na cztery dni zamyka produkcję w Szanghaju. Powodem jest przeprowadzenie w dwóch etapach masowych testów na COVID-19. Tesla w rozmowie z Reutersem nie potwierdziła jednak ostatecznie informacji o zamknięciu, natomiast wskazała, że podejmuje wszelkie działania zapobiegające epidemii.

Chińskie władze zapowiedziały w niedzielę, że miasto będzie zamknięte, by przeprowadzić masowe testy ludności. Fabryka Tesli zlokalizowana jest w dzielnicy Lingang, która została zamknięta w pierwszym etapie – już w poniedziałek.

Chińskiego Stowarzyszenia Samochodów Osobowych wylicza, że tylko w lutym szanghajska fabryka Tesli wyprodukowała łącznie 56 515 samochodów, z czego ponad 33 tys. poszło na eksport.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię