Chiński Xpeng rozszerza swoją obecność na Szwecję i Holandię. Dotychczas firma sprzedawała swoje samochody tylko w Norwegii.

 • Xpeng wchodzi na rynek szwedzki i holenderski
 • Dotychczas chińska firma była obecna tylko w Norwegii
 • Pierwsze punkty sprzedaży samochodów Xpeng zostaną otwarte już w przyszłym miesiącu

Xpeng wchodzi do Europy

Xpeng poinformował w czwartek, że rozszerza swoją działalność na Europę. Chce skoncentrować się na dwóch nowych rynkach: szwedzkim i holenderskim.

Samochód elektryczny Xpeng P7
Auto elektryczne Xpeng P7 będzie dostępne w Norwegii zdjęcia: Xpeng
Auto elektryczne Xpeng P7
Auto elektryczne Xpeng P7 zdjęcia: Xpeng

Do tej pory jedyną zagranicznym rynkiem dla firmy Xpeng, która produkuje sedany P7 i P5, a także crossovery G3 i G9, była Norwegia. Firma rozpoczęła sprzedaż swoich samochodów elektrycznych na tamtejszym rynku pod koniec 2020 roku.

Xpeng poinformował w oświadczeniu, że w Szwecji będzie współpracować z lokalnym dealerem samochodowym – Bilia. W skład sieci wchodzi łącznie 58 dealerów i 66 centrów serwisowych. Produkty Xpeng będą dostępne w Bilia oraz serwisowane w centrach serwisowych Bilia – początkowo w Sztokholmie, Göteborgu i Malmö.

Wnętrze Xpeng P5         zdjęcie: Xpeng
Wnętrze Xpeng P5 zdjęcie: Xpeng
Wnętrze Xpeng P5         zdjęcie: Xpeng
Wnętrze Xpeng P5 zdjęcie: Xpeng

Xpeng wchodzi do Holandii

Firma podpisała również porozumienie z holenderską jednostką szwajcarskiego dystrybutora pojazdów – Emil Frey – która rozwinie sieć sprzedaży i serwisu w Holandii. Xpeng dostrzega ogromny potencjał we współpracy z siecią Emil Frey w zakresie ekspansji w Holandii i poza nią. Umowa ze szwajcarską firmą jest podobno pierwszą współpracą agencyjno-detaliczną Xpeng w Europie. Emil Frey zamierza rozszerzyć sieć sprzedaży i serwisu Xpeng w Holandii oraz zarządzać sklepami firmowymi.

Xpeng P5    zdjęcie: Xpeng
Xpeng P5 zdjęcie: Xpeng

Xpeng zamierza uruchomić sprzedaż swoich samochodów w Holandii w przyszłym miesiącu. Ponadto Xpeng planuje otworzyć własne oddziały w obu krajach w pierwszym kwartale 2022 roku.

Pod kierownictwem byłego dyrektora Alibaby, He Xiaopenga, siódmy co do wielkości producent samochodów elektrycznych w Chinach, opracowuje obecnie technologie inteligentnych samochodów – w tym inteligentną kabinę i autonomiczny tryb jazdy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię