Okres między jednym sezonem wyścigowym a drugim jest idealnym momentem do przeprowadzenia transferów wśród kierowców. Oliver Rowland ogłosił, że dołącza do innego kierowcy – Alexandra Simsa – w zespole Mahindra Racing.

  • Oliver Rowland przechodzi z Nissan e.dams do Mahindra Racing
  • Rowland już występował w barwach Mahindry w 2015 roku
  • Rowland ma na koncie jedno zwycięstwo

Rowland z Nissana do Mahindry

Mahindra Racing podała, że Oliver Rowland dołączy do zespołu i będzie partnerem Brytyjczyka Alexandra Simsa w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA w sezonie 2021/22. Rowland przeniósł się ze swojego wcześniejszego teamu – Nissana e.dams. Warto wspomnieć, że sam Nissan e.dams także zbroi się przed nowym sezonem – w jego barwach będzie występował Maximilian Guenther – Niemiec przechodzi do nowego teamu po dwóch latach spędzonych w BMW Adretti Motorsport.

Cieszymy się, że możemy powitać Olivera z powrotem w rodzinie Mahindra Racing. Wierzę, że mamy jeden z najsilniejszych składów kierowców w stawce i cieszę się, że Alexander będzie ścigał się w naszym zespole przez kolejny rok – powiedział szef zespołu Dilbagh Gill.

29-letni Oliver Rowland ma za sobą trzy pełne sezony w Formule E, w których to zdobył łącznie pięć pole position, pięć razy stawał na podium, a także odniósł jedno zwycięstwo. Rowland zadebiutował w Formule E z Mahindrą na Punta del Este w 2015 roku, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Nicka Heidfelda, po wypadku Niemca w Putrajaya.

– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Mahindra Racing w sezonie 8. Przejście do nowego zespołu będzie oczywiście zmianą, ale myślę, że dzięki połączeniu mojego doświadczenia w Formule E i wyników zespołu jakie odniósł w zeszłym sezonie, mamy potencjał, by wspólnie sięgnąć po wspaniałe rzeczy – mówił Rowland.

Oliver Rowland, który przechodzi do Mahindra Racing, dotychczas występował w barwach Nissan e.dams źródło: FIA FormulaE
Oliver Rowland, który przechodzi do Mahindra Racing, dotychczas występował w barwach Nissan e.dams źródło: FIA FormulaE

Sezon 2021/22 to drugi sezon Sima z Mahindrą. 33-latek w zeszłym sezonie zaliczył pamiętne drugie miejsce dla Mahindry w Rzymie, a także odniósł zwycięzcą w Diriyah, kiedy jeździł jeszcze w teamie BMW Andretti Motorsport.

Jestem zadowolony ze współpracy ze wszystkimi osobami w zespole w tym sezonie. Myślę, że wiele się nauczyliśmy w ciągu tego roku. Mamy duży, aby osiągnąć jeszcze więcej w sezonie 8 i ciężko pracujemy, aby wdrożyć w życie wnioski z ubiegłego sezonu. Nie mogę się doczekać współpracy z Oliverem, który jest bardzo szybkim i świetnym zawodnikiem – mówi Sims.

Powrót Rowlanda do Mahindry

Oliver Rowland przejdzie z zespołu Nissan e.dams do Mahindry na ostatni sezon Formuły E Gen2 w 2021/22. Rowland zaliczył występ dla Mahindry na Punta del Este w grudniu 2015 roku, kiedy to zastąpił Nicka Heidfelda, który zranił się w rękę w czasie incydentu podczas wyścigu na Putrajaya E-Prix w Malezji.

Rowland podpisał kontrakt z Nissan e.dams w listopadzie 2018 jako bezpośredni zamiennik Alexa Albona. Albon został partnerem Sebastiena Buemi w Nissanie na czas sezonu 2018/19, ale został skutecznie skuszony propozycją teamu Toro Rosso, jako zamiennik Brendona Hartleya w sezonie 2019 Formuły 1.

Prawdopodobnie umowa Rowlanda z Mahindrą wykracza poza najbliższy sezon. To zaś oznacza, że Rowland wystąpi w barwach Mahindry w pierwszym sezonie Formuły E Gen3.

Oliver Rowland, który przechodzi do Mahindra Racing, dotychczas występował w barwach Nissan e.dams źródło: FIA FormulaE
Oliver Rowland, który przechodzi do Mahindra Racing, dotychczas występował w barwach Nissan e.dams źródło: FIA FormulaE

Mahindra i Gen3

Indyjski zespół z siedzibą w Wielkiej Brytanii był pierwszym producentem, który zobowiązał się do ścigania się w trzeciej iteracji zasad, jakie będą obowiązywały od końca 2022 r. .

Media donoszą, że decyzje o sprowadzeniu Rowlanda do Mahindry zapadły już w ubiegłym miesiącu.

Dotychczas w teamie Mahindry ścigali się Alexander Sims i Alex Lynn. Obaj kierowcy w tym sezonie stawali na podium: Sims zajął drugie miejsce w Rzymie, podczas gdy Lynn zajął trzecie miejsce w Walencji. W minionym sezonie Alex Lynn zdobył 78 pkt, Sims 54 zaś Oliver Rowland 77 pkt.

Lynn został dołączył do zespołu Mahindry w lipcu ubiegłego roku, aby zastąpić odchodzącego Pascala Wehrleina, który opuścił team w spornych okolicznościach – podpisał umowę z Porsche, zanim jego kontrakt z Mahindrą został w pełni zakończony.

Wcześniej Lynn ścigała się w drużynie DS Virgin Racing w sezonie 2017/18, a następnie krótko w Jaguarze w 2019 roku jako zamiennik Nelsona Piqueta Jr.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię