Auta elektryczne Karma mają zrewolucjonizować segment aut luksusowych. Marka przedstawia nową gamę luksusowych pojazdów elektrycznych. Producent samochodów z południowej Kalifornii odnowił swoje portfolio, a także zaprezentował w pełni elektryczny model Kaveya. Auta pokazano podczas zawodów Wynn Concours w Las Vegas.

Auta elektryczne Karma — nowe rozdanie na rynku luksusu?

W odnowionej ofercie firmy znalazł się model Kaveya. Jest to super coupe z napędem elektrycznym w pełni akumulatorowym, które będzie dostępne w dwóch wersjach. Model Kaveya wyposażono w drzwi motylkowe. Auto posiada napęd na wszystkie koła z mocą „ponad 1000 koni mechanicznych”, a także wersję z napędem na tylne koła o mocy 536 koni mechanicznych. Ten ostatni model pojawi się na rynku w czwartym kwartale 2025 roku. Wersja z napędem na cztery koła zadebiutuje na rynku dopiero w 2026 roku. Auta elektryczne Karma mają zmienić rynek samochodów luksusowych w USA.

Auta elektryczne Karma

Kaveya z napędem na wszystkie koła wyposażony jest w akumulator o pojemności 120 kWh. Według Karmy to „super coupe GT” ma zasięg 402 km, a może przyspieszyć od zera do ok. 100 km na godzinę w niecałe trzy sekundy. Ładowanie od dziesięciu do 80 procent zajmuje 45 minut.

Karma Kaveya — wymiary

Pojazd ma 2 m szerokości, 4,7 m długości, a także 1,25 m wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,72 m, a masa własna samochodu sportowego wynosi 2404 kilogramów.

— W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasza firma doświadczała wzlotów i upadków. Zamierzamy dziś wykorzystać prawdziwy potencjał Karmy. Otrzymałem zadanie przekształcenia firmy, a dzisiejszy dzień to dopiero pierwszy krok w kierunku ugruntowania pozycji Karmy, jako marki o wizerunku producenta ultraluksusowych pojazdów w Ameryce – mówił prezydent Karmy Marques McCammon, który dołączył do producenta samochodów w marcu.

Nowe modele Karma

Podczas wydarzenia w Las Vegas producent pokazał także drugi model – Revero. Model ten będzie dostępny w trzecim kwartale 2024 roku i jest to powrót charakterystycznej dla marki, rozszerzonej hybrydowej, elektrycznej limuzyny turystycznej. Zaktualizowana wersja klasycznego samochodu z napędem na tylne koła, które zaprezentowane zostało w 2016 r., zapewnia zasięg na napędzie elektrycznym do 80 mil, a także będzie dostępna w trzecim kwartale 2024 r.

Model Gyesera to pierwszy w pełni elektryczny, turystyczny sedan Karmy, który wyposażony jest w napęd na tylne koła. Auto posiada 11,6-calowy ekran informacyjno-rozrywkowy i będzie dostępny w czwartym kwartale 2024 r.

Zespołem projektowym Karma kieruje wiceprezes ds. globalnego projektowania Michelle Christensen, która jest weteranką w branży z 20-letnim stażem pracy. Wcześniej, w 2017 roku kierowała przebudową wielokrotnie nagradzanego supersamochodu Acura NSX.

O firmie Karma Automotive

Karma Automotive to firma z południowej Kalifornii produkująca ultraluksusowe pojazdy. Siedziba firmy znajduje się w Irvine, a zakład produkcyjny zlokalizowano niedaleko Moreno Valley. Sieć dealerów Karmy obejmuje Amerykę Północną, Europę, Amerykę Południową, a także Bliski Wschód. W roku 2024 przypada 10. rocznica powstania Karmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię