Hyundai Casper pojawi się w Europie pod koniec 2024 roku. Jak donosi francuski portal AutoMoto.com, auto z napędem elektrycznym najpierw zadebiutuje najpierw w Korei Południowej. W końcu tego roku zadebiutuje we Francji z silnikiem elektrycznym. 

Hyundai Casper w Europie

Francuski portal AutoMoto.com pisze, że podczas niedawnej konferencji prasowej Hyundai France potwierdził kilka ważnych informacji. Koreański producent ogłosił obniżkę ceny o 4000 euro dla elektrycznego modelu Kona. W ten sposób firma chce utrzymać konkurencyjność wobec modeli takich jak Renault Scenic, Volkswagen ID.3 i ID.4, a także Tesla Model Y. Ceny tych samochodów niedawno zostały obniżone. Ponadto koreański SUV od całkiem niedawna może kwalifikować się do nowego ekologicznego bonusu we Francji ze względu na produkcję w Czechach i cenę poniżej 47 000 euro. Taka sytuacja nie dotyczy modeli Ioniq 5 i Ioniq 6.

Hyundai France potwierdził także nadchodzący debiut kompaktowego Caspera w Europie. Miejski SUV, o długości zaledwie 3,60 metra, jest już dostępny w sprzedaży w Korei Południowej od 2021 roku. Można go kupić z silnikami benzynowymi. Jego wprowadzenie na rynek europejski wcześniej nie było planowane, pomimo potencjalnego sukcesu ze względu na design SUV-a. 

Hyundai Casper w 2024 roku

Lionel French Keogh, szef Hyundai France, ogłosił, że SUV ma zadebiutować we Francji pod koniec 2024 roku. Jak piszą dziennikarze, na rynku europejskim model prawdopodobnie będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym. Według wstępnych informacji auto może mieć większy zasięg niż Dacia Spring. Jego cena miałaby plasować się w okolicy 20 000 euro. 

To z kolei stawia samochód w bezpośredniej konkurencji z nowym Citroënem ë-C3, wyposażonym w silnik elektryczny o mocy 113 KM i baterię o pojemności 44 kWh. Zasięg tego samochodu to do 320 km zasięgu. Szef Hyundai France uważa, że ten kompaktowy SUV również zakwalifikuje się do ekologicznych zachęt na francuskim rynku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię