Kia pobiła poprzedni rekord należący do Tesli pod względem najkrótszego czasu ładowania w jeździe po Stanach Zjednoczonych. Kia EV6 spędziła na stacjach ładowania pięć godzin mniej, niż Tesla.

  • Kia EV6 pobiła rekord Guinnessa należący do Tesli
  • Na odcinku 4636 km spędziła o 5 godzin mniej na ładowaniu, niż Tesla
  • Kia EV6 pojawi się w salonach w 2022 roku

KIA bije rekord czasu ładowania w podróży długodystansowej

Przeciętny postój na ładowanie podczas pokonywania trasy liczącej prawie 2880,5 mil (4635,7 km) trwał mniej niż 20 minut. Podczas siedmiodniowej jazdy z Nowego Jorku do Los Angeles, Kia EV6 była podłączona do stacji ładowania na zaledwie 7 godzin, 10 minut i 1 sekundę. Wynik ten pobił wcześniejszy rekord należący do Tesli o ponad pięć i pół godziny (12 godzin, 48 minut i 19 sekund).

– Ustanowienie rekordu EV6 jest najnowszym sygnałem, że KIA będzie liderem w popularyzacji pojazdów elektrycznych. Cała inżynieria i doświadczenie KIA w zakresie budowy pojazdów elektrycznych, zostaną wykorzystane w przechodzeniu na elektryfikację motoryzacji. Dotychczasowa dbałość o szczegóły, design, jakość, technologię i dynamikę jazdy, z której słynie Kia, znajdzie się w każdym nowym pojeździe elektrycznym, który wprowadzamy na rynek – powiedział Russell Wager, wiceprezes ds. marketingu KIA America.

EV6, który pojawi się w salonach na początku 2022 roku, jest pierwszym modelem wprowadzonym na rynek w ramach strategii KIA Plan S, która stawia elektryfikację na czele przyszłości firmy. EV6 to pierwszy pojazd elektryczny KIA, który uzyskał certyfikat emisji dwutlenku węgla i etykietę „Carbon Measured” przyznawany przez organizację Carbon Trust, zajmującą się globalnymi zmianami klimatu i zrównoważonym rozwojem. Kia stała się w ten sposób pierwszym koreańskim producentem pojazdów, który otrzymał ten certyfikat.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię