GSe powraca! Po wcześniejszym ogłoszeniu, że Opel wskrzesi „GSe”, jako nową submarkę dla dynamicznych, zelektryfikowanych modeli, niemiecka marka opublikowała wstępne informacje i zdjęcia pierwszych nowych modeli GSe – nowego Opla Astry GSe i nowego Opla Astry Sports Tourer GSe.

  • Opel pokazał nowego Opla Astrę GSe
  • Pokazano dwa modele: pięciodrzwiowy hatchback oraz Opla Astrę Sports Tourer kombi
  • Opel wprowadza w ten sposób sportową submarkę GSe

Nowy Opel Astra GSe

Dostępne w postaci hybryd typu plug-in, Astra Sports Tourer kombi, jak i pięciodrzwiowa Astra hatchback mają oferować optymalną równowagę między komfortem jazdy i prowadzeniem zorientowanym na osiągi z odpowiedzialnością za środowisko naturalne.

– Nowa Astra GSe i nowa Astra Sports Tourer GSe to idealne samochody do wprowadzenia na rynek naszej dynamicznej nowej submarki, w pełnej zgodności z naszą strategią, która zakłada, że do 2028 roku staniemy się marką całkowicie elektryczną – powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Florian Huettl.

Opel Astra GSe
Opel Astra GSe
Opel Astra GSe
Opel Astra GSe
Opel Astra GSe

Opel Astra GSe – moc i wnętrze

Moc Astry GSe i Astry Sports Tourer GSe to 165 kW/225 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 360 niutonometrów. W porównaniu z innymi modelami Astry, modele GSe są jeszcze bardziej zwinne i jeszcze bardziej precyzyjne. Niemiecki producent samochodów uzyskał charakterystykę prowadzenia zorientowaną na osiągi dzięki wyposażeniu nowych modeli Opla Astry GSe w nowe, dedykowane submarce podwozie, obniżone o 10 milimetrów.

Sportowa kalibracja układu kierowniczego będzie cechą charakterystyczną dla Opla Astry GSe, natomiast sprężyny i olejowe amortyzatory przedniego i tylnego zawieszenia wyposażone są w technologię KONI FSD (Frequency Selective Damping), która umożliwia uzyskanie różnych charakterystyk tłumienia przy wysokich częstotliwościach (kontrola zawieszenia) i niskich częstotliwościach (kontrola nadwozia).

Wzór 18-calowych kół ze stopów lekkich inspirowany jest całkowicie elektryczną koncepcją Manta GSe. We wnętrzu sportowe ambicje są podkreślone przez wyczynowe fotele przednie wykończone w alcantrą oraz posiadają certyfikację AGR.

Wnętrze Opla Astry GSe
Opel Astra GSe

Opel wraca z GSe

Oznaczenie „GSe” Opla było tradycyjnie skrótem od „Grand Sport Einspritzung” (Wielki Sportowy Wtrysk), jak w przypadku Opla Commodore GS/E i Opla Monzy GSE. GSe to obecnie najwyższa sportowa submarka Opla, oznaczająca „Grand Sport electric”. Łącząc walory „radości z jazdy” z opcją mobilności bez emisji spalin.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię