Volkswagen ma nowego prezesa. 1 kwietnia dyrektorem ds. operacyjnych marki Volkswagen został Thomas Schäfer. Od 1 lipca zastąpi on Ralfa Brandstättera na stanowisku dyrektora generalnego marki.

  • Thomas Schäfer został nowym prezesem marki Volkswagen
  • Schäfer zastąpi Ralfa Brandstättera od 1 lipca
  • Schäfer dotychczas był prezesem Skody

Nowy prezes Volkswagena

Thomas Schäfer w początkowym okresie będzie łączył zajmowane do tej pory stanowisko dyrektora generalnego marki Skoda i dyrektora ds. operacyjnych Volkswagena. Jego następcą w czeskiej marce będzie Klaus Zellmer, obecnie członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażową.

Thomas Schäfer po objęciu fotela dyrektora generalnego marki Volkswagen dołączy także do zarządu Grupy Volkswagen, gdzie będzie odpowiedzialny za marki wolumenowe. Brandstätter będzie pełnił swoje obowiązki do 30 czerwca, a od 1 sierpnia przejmie odpowiedzialność za zarządzanie działaniami Grupy Volkswagen na rynku chińskim. W okresie kwiecień-lipiec obaj menedżerowie będą przekazywać sobie obowiązki, by zmiana nie wpłynęła na działalność marki.

Od inżyniera mechanika do prezesa

Thomas Schäfer ma duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej w wielu krajach. Rozpoczął pracę jako inżynier mechanik w zakładach Daimler AG w Stuttgarcie w 1994 roku, a później piął się po szczeblach kariery jako menedżer. 

Do Grupy Volkswagen dołączył w 2012 roku. Początkowo był odpowiedzialny za produkcję na rynki poza Niemcami, zajmował się projektami związanymi z CKD i negocjacjami dotyczącymi nowych miejsc produkcji. W 2015 roku został prezesem i dyrektorem zarządzającym działalnością Grupy Volkswagen w RPA. Był odpowiedzialny nie tylko za rynek RPA, lecz także całą Afrykę Subsaharyjską. W sierpniu 2020 roku został prezesem zarządu marki Skoda.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię