Rekordowy rok dla Rolls-Royce’a. 2023 rok charakteryzował się wysoką sprzedażą i popytem na swoje produkty na rynkach całego świata. Prowizje związane z zamówieniami były na rekordowym poziomie, podobnie jak dostawy.

Rekordowy rok dla Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Motor Cars chwali się, że odnotował bardzo udany rok. Rozwój możliwości marki w zakresie usług personalizacji Bespoke, wspiera ekspansja międzynarodowej sieci prywatnych biur. Zaowocowało to większą niż kiedykolwiek wcześniej wartością prowizji. Nie podano jednak na jakim jest ona poziomie. Globalna sprzedaż 6032 samochodów osobowych była zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami.

Rok 2023 był znaczący dla rozpoczęcia produkcji i sprzedaży Rolls-Royce’a Spectre, a pierwsze dostawy do klientów miały miejsce jesienią. Po publicznej prezentacji w październiku 2022 r. pierwszy w historii całkowicie elektryczny Rolls-Royce wzbudził ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych klientów. Popyt przełożył się na zamówienia realizowane do 2025 r. Nie podano jednak konkretnych danych.

W 2023 roku Rolls-Royce dostarczył klientom 6032 samochody – było to najwięcej w historii firmy. Rolls-Royce odnotował wzrost sprzedaży na większości z 50 rynków, na których działa.

Rolls-Royce Spectre
Spectre

Rolls-Royce stawia na personalizację i rozbudowę sieci sprzedaży

W 2023 r. firma ogłosiła nową, znaczącą inwestycję w siedzibę Rolls-Royce’a w Goodwood, aby zwiększyć wydajność i możliwości Bespoke. Bespoke to unikalny program firmy oferujący możliwości personalizacji ograniczone jedynie wyobraźnią klienta.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na coraz bardziej szczegółowe i rozbudowane zamówienia, Rolls-Royce rozszerzył swoją sieć biur prywatnych. Po biurze Dubaju, które zostało uruchomione w 2022 r., kolejne otwarto w Szanghaju, a marka potwierdziła plany otwarcia oddziałów w Seulu i Ameryce Północnej w 2024 r. Globalna sieć prywatnych biur Rolls-Royce umożliwia znaczny wzrost popytu na usługi Bespoke.

Wpływ Rolls-Royce’a na gospodarkę Wielkiej Brytanii

Rolls-Royce zlecił niezależne badanie wpływu marki, w ramach którego obliczono jego całkowity wkład w gospodarkę Wielkiej Brytanii na ponad 4 miliardy funtów od 2003 roku. Obecnie sięga on ponad 500 milionów funtów rocznie. W 2023 r. firma utworzyła 180 nowych miejsc pracy w swoim Globalnym Centrum, a ponad 130 osób dołączyło do programu Future Talent w ramach praktyk zawodowych lub staży dla absolwentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię