Audi zaprezentowało wersję koncepcyjną nowego Audi A6 e-tron. Auto zostało zaprezentowane podczas Milan Design Week. W zaprojektowanym przez holenderskiego projektanta Marcela Wandersa showroomie Audi City Lab, marka zaprezentowała również RS e-tron GT i Q4 e-tron.

Audi zaprezentowało model koncepcyjny Audi A6 e-tron

Audi A6 e-tron wyposażone jest w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 350 kW

Audi A6 e-tron posiada także technikę 800 V – umożliwiającą bardzo szybkie ładowanie

Audi A6 e-tron concept

Na Milan Design Week koncern z Ingolstadt uruchomił Audi City Lab, będące zarówno salonem wystawowym, jak i platformą wymiany pomysłów. Za projekt odpowiedzialny jest Marcel Wanders, który zasłynął jako projektant swoim kultowym dziełem Knotted Chair. Jedną z części instalacji „Enlightening the Future”, stworzonej przez jego studio z Amsterdamu, jest Poliform Lounge. Firma tworzy systemy meblowe i akcesoria wyposażenia wnętrz, które doskonale komponują się z architekturą. W tej atmosferze, zwiedzający mięli okazję zapoznać się z Audi A6 e-tron concept – w pełni elektryczną limuzyną wyposażoną w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 350 kW oraz w technikę 800 V umożliwiającą bardzo szybkie ładowanie.

– Design i Audi są po prostu nierozerwalnie ze sobą związane. Audi A6 e-tron concept i Audi RS e-tron GT, które również jest tu prezentowane, to dwa znakomite przykłady perfekcyjnego połączenia wysoce emocjonalnej stylistyki, fascynujących systemów oświetlenia i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych” – powiedział Henrik Wenders, szef marki Audi.

Audi A6 e-tron posiada dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 350 kW       źródło: Audi
Audi A6 e-tron posiada dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 350 kW źródło: Audi

Audi City Lab przy Via della Spiga 26 było otwarte dla zwiedzających również po zakończeniu Milan Design Week – aż do 27 września. Zwiedzający mogli także podziwiać wystawę m.in. fotografa mody i portrecisty Alberta Watsona.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię