Tesla planuje umieścić swoje chińskie centrum projektowe w Pekinie. Informacja została potwierdzona przez władze stolicy Chin.

  • Tesla zbuduje centrum projektowe w Pekinie
  • Poza Teslą w dokumentach miejskich uwzględniono też budowę fabryki samochodów Xiaomi oraz centrum badań Toyoty
  • Tesla rozważała też budowę centrum w Szanghaju

Tesla zbuduje centrum projektowe w Pekinie

Tesla w 2020 roku wskazała, że planuje otworzyć centrum projektowe w Chinach, aby produkować pojazdy „w stylu chińskim”. Tesla nie podała jednak, gdzie takie centrum powstanie. W zeszłym roku Reuters poinformował, że studio może znajdować się w Szanghaju, gdzie mieści się już fabryka Tesli, lub w Pekinie.

Pod koniec stycznia władze miasta Pekinu ujawniły w raporcie ze swoich prac, centrum projektowe Tesli, w pozycji kluczowych projektów dla miasta w 2022 roku.

Samochód Tesla Model S
Tesla Model S zdjęcie: Tesla

Tesla obok Xiaomi i Toyoty

Władze Pekinu wymieniły szereg zakładów produkujących pojazdy elektryczne, których prace posuną się naprzód w tym roku, ale bez podawania dalszych szczegółów. Oprócz Tesli wspomniano również o planowanej fabryce samochodów Xiaomi i centrum badań ogniw paliwowych Toyoty.

Lokalne media i Wall Street Journal już wcześniej informowały o dokumentach z Pekinu.

Tesla rozpoczęła dostawy pojazdów ze swojej fabryki w Szanghaju pod koniec 2019 r. i zwiększa produkcję w związku z rosnącą sprzedażą. Kraj stał się również centrum eksportowym Tesli mi.in. dla rynku europejskiego.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię