Chiński producent smartfonów Xiaomi zbuduje w Pekinie fabrykę samochodów elektrycznych. Informację podały w sobotę władze Pekinu. Zakład będzie w stanie produkować 300 000 pojazdów rocznie.

  • Xiaomi zbuduje fabrykę samochodów elektrycznych w Pekinie
  • Informację potwierdziła na swoim koncie na WeChat Agencja Rozwoju Gospodarczego Bejing E-Town
  • Pierwszy samochód elektryczny Xiaomi pojawi się w 2024 roku
  • Fabryka Xiaomi w Pekinie będzie miała roczną moc produkcyjną 300 000 samochodów

Xiaomi zbuduje fabrykę w Pekinie

Fabryka będzie powstawać w dwóch fazach, a Xiaomi zbuduje także w Pekinie siedzibę swojej jednostki samochodowej. Powstaną tam także biura dla działu sprzedaży i dział badań. Zakład będzie usytuowany w pekińskiej strefie rozwoju gospodarczego i technologicznego. Informacja została potwierdzona przez Agencję Rozwoju Gospodarczego Beijing E-Town.

Beijing E-Town powiedział, że przewiduje, że fabryka osiągnie masową produkcję w 2024 roku. Taki jest też cel, jaki został ogłoszony przez dyrektora generalnego Xiaomi, Lei Juna w październiku.

W marcu Xiaomi poinformowało, że zobowiązuje się w ciągu dziesięciu lat zainwestować 10 miliardów dolarów w nowy dział samochodów elektrycznych. Firma zakończyła rejestrację biznesową swojej jednostki aut elektrycznych pod koniec sierpnia.

Xiaomi otworzyła tysiące sklepów, aby pobudzić wzrost krajowej sprzedaży w swoim podstawowym biznesie, jakim są smartfony. Ostatecznie firma zamierza wykorzystać te sklepy, jako kanał sprzedaży dla swoich pojazdów elektrycznych.

Xiaomi ostro wjeżdża w rynek samochodów elektrycznych

Jak pisaliśmy w październiku, Xiaomi ma przyjąć dwutorowe podejście w celu zwiększenia wolumenu produkcji. Z jednej strony chce kupić istniejącą już fabrykę, a z drugiej firma sama chce zbudować drugą. Doniesienia medialne wskazywały, że Xiaomi przygląda się fabryce Borgward w Miyun Park w Pekinie. Dzięki przejęciu zakładów firma znacznie skróciłaby ścieżkę osiągnięcia mocy produkcyjnej. 

Zdolność produkcyjna tego zakładu, ma wynosić 180 000 samochodów rocznie. Według informacji CINNOResearch druga fabryka, którą nowa spółka zależna planuje wybudować samodzielnie, miała znaleźć się w dzielnicy Hannan w Wuhan. Okazuje się, że koncern zbuduje swój zakład w Pekinie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię