Nissan e.dams zaprezentował nowe barwy swojego wyścigowego bolidu Formuły E. Pojazd jest jeszcze bardziej wyrazisty, dzięki nowej odsłonie charakterystycznego malowania w stylu nawiązującym do japońskiego kimona. Nissan po raz czwarty rywalizować będzie w serii wyścigów ulicznych przeznaczonej dla pojazdów z napędem elektrycznym.

  • Nissan e.dams zaprezentował nowe barwy bolidu w Formule E
  • Malowanie samochodu nawiązuje do japońskiego kimona
  • Nissan e.dams będzie miał w nowym sezonie ABB FIA Formuła E nowy skład kierowców

Nowy bolid Nissan e.dams w Formule E

Nissan zaprezentował nowe barwy wyścigowe, których wyrazisty, czarno-czerwony wzór inspirowany jest japońskim kimonem. Motyw przedniej części bolidu, stworzony przez Alfonso Albaisę, starszego wiceprezesa Nissana ds. globalnego designu, przypomina charakterystyczne dla kimon ostro zarysowane fałdy.

W nowym sezonie wyścigów Formuły E chcemy być odważniejsi niż kiedykolwiek” – powiedział Tommaso Volpe, globalny dyrektor ds. sportów motorowych Nissana. „Nissan chce nie tylko ścigać się i wygrywać, ale także zapewnić fanom rozrywkę i pokazać, jak ekscytujące mogą być samochody elektryczne. W nowych, efektownych barwach nasze pojazdy będą nie do przeoczenia na torze podczas rywalizacji w tych emocjonujących mistrzostwach. Podczas tego sezonu będziemy również realizować nowatorskie działania, takie jak program Nissan Brain to Performance, który ma na celu trenowanie umysłów kierowców wyścigowych tak, aby byli jeszcze szybsi. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia ósmego sezonu – dodał.

Nissan w Formule E

Nissan uczestniczy w mistrzostwach świata samochodów elektrycznych, aby zaprezentować globalnej publiczności emocje i radość płynące z użytkowania pojazdów o zerowej emisji. W ramach dążenia do osiągnięcia neutralności węglowej w całej działalności i cyklu życia produktów do 2050 roku, Nissan zamierza zelektryfikować wszystkie nowe samochody w swojej ofercie na kluczowych rynkach do początku lat 30‑tych. Firma chce wykorzystać swoje doświadczenie i przenosić wiedzę oraz rozwiązania technologiczne z toru wyścigowego na drogi publiczne, aby tworzyć jeszcze lepsze pojazdy elektryczne dla szerokiego grona klientów.

Oprócz zmodernizowanych, wyrazistych barw, zespół będzie miał także nowy skład kierowców. Do weterana Formuły E, rekordzisty Sébastiena Buemiego, który pozostanie w zespole na swój czwarty sezon, dołączy wschodząca gwiazda – Maximilian Günther. Niemiecki zawodnik dotychczas odniósł już trzy zwycięstwa w wyścigach Formuły E, a raz zajął drugie miejsce na podium. Guenther dołączy do Buemiego i reszty zespołu podczas oficjalnych testów przedsezonowych Formuły E na torze Ricardo Tormo w Walencji (Hiszpania) w dniach 29 listopada – 2 grudnia.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć nasze wspaniałe nowe barwy na torze. Pod koniec ubiegłego sezonu byliśmy konkurencyjni, a zespół intensywnie pracował nawet podczas przerwy międzysezonowej. Naszym celem jest rywalizacja w czołówce stawki już od pierwszego wyścigu w Diriyah. Cieszymy się, że Maximilian dołączył do zespołu i wierzymy, że on i Sébastien będą stanowić silną ekipę, a ich partnerska współpraca przyniesie sukcesy zarówno na torze, jak i poza nim – napisali w oświadczeniu dyrektorzy zespołu Nissan e.dams, Gregory i Olivier Driot.

Formuła E jest niezwykle konkurencyjna i ekscytująca, a ja czuję, że z Sebem, jako moim kolegą, a także z całym zespołem, który będzie mnie wspierał, dokonamy wspólnie wielkich rzeczy. Już po pierwszych tygodniach pracy widzę, że mamy ambitne plany zarówno na torze, jak i poza nim, i z niecierpliwością czekam na intensywny i pełen rywalizacji sezon. Nowy samochód wyścigowy wygląda olśniewająco i nie mogę się doczekać, aby sprawdzić go podczas jazdy z pełną prędkością podczas testów w Walencji – mówi Maximilian Guenther

Shell także przedłuża współpracę z Formułą E

Nissan e.dams i Shell wspólnie ogłosiły kontynuację współpracy poprzez podpisanie nowej, wieloletniej umowy, która jeszcze bardziej potwierdza ich długoterminowe zaangażowanie w Formułę E. Nissan i Shell są partnerami od 2018 roku i będą dalej współpracować w „erze” Gen 3 (począwszy od sezonu 2022/2023), wprowadzając udoskonalenia techniczne i zwiększając osiągi dzięki zastosowaniu innowacyjnych smarów i olejów Shell do układów przeniesienia napędu.

Sam program – Nissan Brain to Performance – został uruchomiony w lipcu 2021 roku. Jest to nowatorski program, który wykorzystuje zaawansowane obrazowanie i analizę mózgu w celu określenia anatomicznej specyfiki mózgu najlepszych zawodowych kierowców, a następnie, poprzez indywidualnie zaprojektowany program treningu, dąży do poprawy ich sprawności, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki na torze wyścigowym. Ten innowacyjny, długoterminowy program będzie rozwijał się coraz intensywniej w miarę postępów Nissana w ósmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA, jak również po jego zakończeniu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię