Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) chce, by Tesla uniemożliwiła granie na ekranie Tesli w czasie jazdy. Agencja Reuters pisze, że przez ostatni rok kierowcy Tesli mogli korzystać z takiej możliwości. Teraz ma się to zmienić.

  • Tesla ma zablokować możliwość grania na ekranie w czasie jazdy
  • NHTSA wskazuje, że granie w czasie jazdy może rozpraszać kierowcę
  • Sprawa dotyczy 580 tys. modeli aut Tesli

Koniec z grami w Tesli w czasie jazdy

Tesla ma przestać pozwalać na granie w gry wideo w swoich systemach informacyjno-rozrywkowych, podczas gdy samochód jest w ruchu. Taką informację poda National Highway Traffic Safety Administration.

Agencja wszczęła formalne dochodzenie w sprawie 580 000 pojazdów Tesli sprzedawanych od 2017 roku w związku z decyzją producenta o umożliwieniu grania w gry na przednim środkowym ekranie dotykowym. Dotyczy to samochodów Tesli Model 3, S, X i Y, produkowanych w latach 2017-2022 i wyposażonych w funkcję „Passenger Play”.

Tesla poinformowała NHTSA, że aktualizacja oprogramowania zablokuje funkcję „Passenger Play”, która będzie bezużyteczna, gdy pojazd będzie w ruchu – powiedział rzecznik agencji w oświadczeniu.

NHTSA stale ocenia, w jaki sposób producenci identyfikują niebezpieczeństwa, w tym zagrożenie rozpraszania uwagi, które mogą powstać z powodu błędów, niewłaściwego użycia lub zamierzonego korzystania z technologii, w tym ekranów informacyjno-rozrywkowych – podaje agencja.

Automotive News powołując się na depeszę Agencji Reuters pisze, że Tesla nie skomentowała doniesień.

Produkcja Tesli przerasta moce

Tesla w trzecim kwartale dostarczyła swoim klientom łącznie ponad 9000 samochodów – Model S i Model X. Firma wstrzymała jednak produkcję tych dwóch modeli na początku tego roku, jednocześnie instalując nowy sprzęt w celu zwiększenia produkcji.

W styczniu 2021 r. Tesla zaprzestała produkcji swoich flagowych pojazdów elektrycznych, aby je zaktualizować. Od tego czasu firma przyjmowała nowe zamówienia, ale ich produkcja się opóźniała. Odświeżony Model S zaczął zjeżdżać z linii montażowej w Fremont dopiero w czerwcu, natomiast produkcja nowego Modelu X rozpoczęła się w październiku.

Tesla obecnie priorytetowo traktuje zamówienia z Ameryki Północnej, ale wciąż nadrabia zaległości. Tymczasem wciąż napływają nowe zamówienia z Europy i Azji.

Z e-maila, do którego dotarł portal Electrek wynika, że pierwsze dostawy Model S i Model X do Europy, ruszą w drugiej połowie 2022 r. – półtora roku od ostatniej dostawy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię