Porsche chce zwiększyć swoją aktywność w segmencie rowerów elektrycznych . W tym celu ze swoją działalnością ruszają dwie spółki joint venture założone przez Porsche i holenderską firmę Ponooc Investment B.V. Porsche już wcześniej dokonało kilku fuzji na rynku rowerów elektrycznych.

  • Porsche wzmacnia swoją pozycję na rynku rowerów elektrycznych
  • Firma rusza z działalnością dwóch spółek joint venture
  • Porsche już dziś sprzedaje rowery elektryczne pod swoją marką – pod logiem Porsche będą także produkowane systemy napędowe

Rowery elektryczne Porsche

Porsche eBike Performance GmbH z siedzibą w Ottobrunn koło Monachium będzie rozwijać elektryczne systemy napędowe dla rowerów elektrycznych. Prace skupią się na silnikach, bateriach i architekturze oprogramowania dla łączności. Mająca swoją siedzibę w Stuttgarcie firma P2 eBike GmbH zamierza wykorzystywać te systemy napędowe do wprowadzenia na rynek nowej generacji rowerów elektrycznych Porsche w połowie tej dekady.

O znaczeniu tego wspólnego projektu dla Porsche i Ponooc świadczy powołanie zespołu zarządzającego. Jan Becker, dotychczasowy prezes zarządu Porsche Lifestyle GmbH & Co. KG obejmuje stanowisko prezesa zarządu Porsche eBike Performance GmbH. Jego odpowiednikiem w P2 eBike GmbH będzie Moritz Failenschmid, który jest również dyrektorem zarządzającym w Focus Bikes.

– Widzimy ogromny potencjał dla Porsche w segmencie rowerów elektrycznych. Dlatego konsekwentnie rozszerzamy nasze działania w tym obszarze. Jan Becker i Moritz Failenschmid to sprawdzeni eksperci, jeśli chodzi o tworzenie i rozwijanie przyszłościowych i zorientowanych na klienta przedsięwzięć. Jako część wysoko wykwalifikowanego i zmotywowanego zespołu udowodnią to w obu spółkach joint venture. Chodzi o tworzenie produktów, które inspirują ludzi dzięki inteligentnemu projektowi, zaawansowanej technologii i wyjątkowej wydajności – mówi Lutz Meschke, wiceprezes Zarządu Porsche AG i Członek Zarządu ds. Finansów i IT. 

Systemy napędowe rowerów elektrycznych pod marką Porsche

Oprócz kompaktowych systemów napędowych firmy Fazua, Porsche eBike Performance GmbH będzie rozwijać i produkować szczególnie mocne systemy napędowe rowerów elektrycznych pod marką Porsche. Obie kategorie produktów będą w przyszłości dystrybuowane do producentów na całym świecie, a nowo założona spółka joint venture będzie pełnić rolę partnera technologicznego. Elektryczne systemy napędowe będą stosowane zarówno w rowerach elektrycznych Porsche, jak i w produktach innych marek.

Rower elektryczny Porsche Sport i Porsche Taycan Cross Turismo
Rower elektryczny Porsche Sport i Porsche Taycan Cross Turismo

Porsche wzmacnia się na rynku rowerów elektrycznych

W ostatnich miesiącach Porsche nabyło udziały w kilku firmach z segmentu rowerów elektrycznych. Oprócz chorwackiej marki Greyp są to m.in. firma Fazua. W czerwcu Porsche zwiększyło swój udział w tej firmie z 20 do 100 proc. Fazua, z siedzibą w Monachium, znana jest jako twórca „lekkich” rowerów elektrycznych. Teraz zostanie ona połączona z firmą Porsche eBike Performance GmbH.

Rowery elektryczne Porsche Sport i Cross

Niezależnie od działań w ramach joint venture, Porsche kontynuuje współpracę ze swoim wieloletnim partnerem, firmą Rotwild, nad aktualnymi modelami rowerów. W marcu 2021 r. firma wprowadziła na rynek serię ekskluzywnych rowerów elektrycznych w postaci Porsche Sport i Porsche Cross.

Rower elektryczny Porsche CROSS
Rower elektryczny Porsche CROSS

Rower elektryczny Porsche Sport

Porsche Sport to rower elektryczny, który doskonale nadaje się do codziennych przejażdżek, zarówno w mieście, jak i na wsi, w drodze do pracy lub w czasie wolnym. Rower posiada nowy, mocny i ultrakompaktowy silnik Shimano EP8 zapewnia wspomaganie silnika do 25 km/h oraz elektroniczny system zmiany biegów Shimano gwarantują optymalne osiągi.

Rower elektryczny Porsche Sport posiada także wysokiej klasy hamulce Magura, które są zintegrowane z kierownicą. Elegancki i purystyczny design podkreślają światła M99 LED firmy Supernova, które są wbudowane we wspornik kierownicy i aerodynamiczny wspornik siodła. Ponadto wysokiej jakości elementy zawieszenia, takie jak widelec Magura upside-down i tylny amortyzator Fox, w połączeniu z gładko pracującymi oponami zapewniają sportową i zrównoważoną jazdę po asfalcie lub łagodnym terenie.

Rower elektryczny Porsche SPORT
Rower elektryczny Porsche SPORT

Rower elektryczny Porsche Cross

Porsche Cross doskonale czuje się na wsi, poza utartymi szlakami i z dala od dróg. Rower posiada silnik elektryczny Shimano, który został opracowany specjalnie na zamówienie oraz wydajne hamulce Magura-MT Trail, które posiadają bardzo duże, odporne na wysoką temperaturę tarcze hamulcowe, które zapewniają optymalne hamowanie. Rower elektryczny posiada także mechaniczny 12-krotny system zmiany biegów Shimano XT umożliwia szybką zmianę biegów w zależności od potrzeb rowerzysty i terenu.

Kierownica wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz Shimano, który pokazuje nie tylko prędkość, ale także dystans i zasięg w czasie rzeczywistym. Czysty design dopełnia karbonowa rama z pełnym zawieszeniem, która doskonale łączy ducha przygody ze stylem.

Oba modele zostały zainspirowane sportowym charakterem Porsche Taycan. Koła czerpią inspirację z naturalnie ukształtowanej karbonowej ramy linii pojazdu.

Rower elektryczny Porsche Sport i Porsche Taycan Cross Turismo
Rower elektryczny Porsche Sport i Porsche Taycan Cross Turismo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię