EKPO dostarczy stosy ogniw dla chińskiego Honqqi. EKPO Fuel Cell Technologies GmbH oraz China FAW Group (FAW) podpisały umowę na rozwój i dostawę prototypów modułów stosów ogniw paliwowych. Stosy platformy „NM12-Single” zostaną wykorzystane w samochodzie z napędem ogniw paliwowych nowej generacji marki premium FAW, „Hongqi”.

EKPO dostarczy stosy ogniw dla Honggi

Chiny strategicznie promują swoją gospodarkę wodorową od lat i stanowią kluczowy i przyszłościowy rynek dla EKPO. W rezultacie EKPO założyło chińską filię w 2022 roku i zainstalowało rozległe możliwości rozwoju i produkcji.

Moduł stosu PEMFC „NM12-Single” jest idealny w zastosowaniach w sektorze samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. Oferuje on wysoką gęstość mocy połączoną z kompaktowym designem i niską wagą. Stworzono go w oparciu o technologię, która skupia się na niskim zużyciu wodoru, co prowadzi do obniżonych kosztów eksploatacji i większych zasięgów.

EKPO dostarczy stosy ogniw dla chińskiego Honqqi

„NM12 Single” podobnie jak wszystkie inne platformy stosów EKPO powstają w zautomatyzowanych procesach produkcji, zgodnych z obowiązującymi standardami motoryzacyjnymi.

Honggi w Chinach

China FAW Group, czyli dawniej China First Automobile Works, to jeden z najstarszych i największych producentów samochodów w Chinach. FAW ma swoją siedzibę w północnym mieście Changchun w prowincji Jilin w Chinach. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w północno-wschodnich prowincjach Jilin, Liaoning i Heilongjiang, w prowincji Shandong na wschodzie. Ulokowano je także w Tianjinie i prowincji Hainan. FAW posiada także obiekty w prowincji Syczuan i prowincji Junnan na południowym zachodzie.

Limuzyna serii L Hongqi została wybrana oficjalnym samochodem podczas głównych uroczystości i wydarzeń w Chinach, podkreślając urok wschodniego luksusowego sedana. Z kolei samochody serii H Hongqi zanotowały szybki wzrost na swoim docelowym rynku

EKPO Fuel Cell Technologies

EKPO Fuel Cell Technologies, z siedzibą w Dettingen/Erms, jest wiodącą spółką joint venture w dziedzinie rozwoju i masowej produkcji stosów ogniw paliwowych dla mobilności neutralnej dla środowiska. Firma jest kompleksowym dostawcą tego typu stosów i komponentów wykorzystywanych w samochodach osobowych, lekkich pojazdach użytkowych, ciężarówkach, autobusach. Rozwiązania firmy znajdują się także w aplikacjach kolejowych i morskich.

W tym kontekście firma opiera się na doświadczeniu w industrializacji dwóch uznanych międzynarodowych dostawców samochodowych – ElringKlinger i Plastic Omnium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię