Chińska marka Hongqi wchodzi do Holandii. Importerem i dystrybutorem samochodów luksusowych będzie firma Stern Premium Mars. Dotychczas chińska marka aut elektrycznych obecna jest w Norwegii.

  • Hongqi wchodzi na rynek holenderski
  • Chińska marka jest dziś obecna na rynku norweskim
  • W Norwegii sprzedano dotychczas 1000 sztuk samochodów

Chińskie Hongqi podbija autami elektrycznymi Europę

Hongqi to luksusowa marka aut elektrycznych należąca do China FAW Group. Firma zajmuje się produkcją samochodów od 1958 roku. Dotychczas Hongqi wszedł na rynek izraelski, a wcześniej uruchomił sprzedaż w Japonii, Kuwejcie, Jordanii. W styczniu 2022 roku chińska marka pojawiła się w Norwegii. Od stycznia do czerwca dostarczyła na tamtejszym rynku 1 000 sztuk modelu E-HS9.

Auto elektryczne Hongqi E-HS9

Chińskie auta elektryczne Hongqi wchodzi do Holandii

Chińska marka samochodów luksusowych, Hongqi, wejdzie teraz na rynek holenderski. Importerem i dystrybutorem będzie firma Stern Premium Cars B.V. Założony w 1993 roku Stern jest jednym z głównych dealerów samochodowych w kraju. W swoim portfolio ma ponad 20 marek samochodów, takich jak: Alfa Romeo, Jeep, Mercedes-Benz, Volvo, Ford, Peugeot i Kia.

Hongqi będzie oferował elektrycznego SUV-a E-HS9 jako swój pierwszy model na rynku holenderskim. Pierwsze dostawy aut elektrycznych mają nastąpić w IV kwartale 2022 roku. E-HS9 to całkowicie elektryczny flagowiec firmy Hongqi, który w zależności od konfiguracji może pomieścić od sześciu lub siedmiu pasażerów. Elektryczny SUV występuje w wersjach z dwoma rodzajami baterii:

  • 76,5 kWh o zasięgu 246 mil,
  • 90 kWh z zasięgiem jazdy 289 mil.

Elektryczny SUV rozpędza się od zera do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Auto elektryczne Hongqi E-HS9
Auto elektryczne Hongqi E-HS9
Auto elektryczne Hongqi E-HS9
Auto elektryczne Hongqi E-HS9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię