Koszalin otrzymał dwa samochody elektryczne. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przyznał łącznie w dotacjach 450 tys. złotych na elektromobilność i działania edukacyjne. 300 tys. złotych z tej sumy zostało przeznaczone na samochody elektryczne.

  • WFOŚiGW w Szczecinie przekazał 450 tys. zł dotacji dla miasta Koszalin
  • Z tych środków zakupione zostały dwa samochody elektryczne dla koszalińskiej Straży Miejskiej
  • Powstaną także dwa punkty ładowania
  • Pozostałe środki zostaną przeznaczone na edukację

Auta elektryczne dla Koszalina

W poniedziałek Marek Subocz – prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – w obecności m.in. Czesława Hoca i Wicewojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika – przekazał beneficjentom umowy dofinansowania. 450 tys. złotych z WFOŚiGW zostanie przeznaczonych na elektromobilność i działania edukacyjne.

Koszalin kupił dwa auta elektryczne z dotacji WFOŚiGW w Szczecinie
Koszalin kupił dwa auta elektryczne z dotacji WFOŚiGW w Szczecinie

Miasto Koszalin dzięki 300 tys. zł dotacji z Funduszu kupiło na potrzeby Straży Miejskiej 2 samochody elektryczne i 2 stacje ładowania. Efektem ekologicznym będzie uniknięcie emisji 4,5 tony dwutlenku węgla w skali roku do atmosfery, a także zmniejszenie poziomu hałasu.

– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ma w ofercie atrakcyjne rozwiązania dla samorządów i państwowych jednostek budżetowych, dzięki którym mogą sfinansować zakup samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in oraz stacji ładowania.Do tej pory dofinansowanie pozwoliło na zakup ponad 70 samochodów elektrycznych i 10 o napędzie spalinowo-elektrycznym oraz ponad 30 stacji ładowania ze wsparciem ze środków Funduszu w wysokości prawie 10 mln zł – mówi Marek Subocz prezes zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Koszalin otrzymał 450 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie

Środki na edukację

Poza zakupem aut elektrycznych, środki zostaną przeznaczone na edukację dzieci i młodzieży. Fundusz już po raz szósty wspiera realizację zajęć prowadzonych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Powiat Szczecinecki otrzyma z WFOŚiGW w Szczecinie ponad 100 tys. zł dotacji na program, adresowany do młodych mieszkańców Szczecinka, Białego Boru, Barwic, Bornego Sulinowa i Grzmiącej. W Centrum pojawią się akwaria, prezentujące ekosystem Morza Bałtyckiego, w których zamieszkają ryby flądrowate oraz skorupiaki; zostaną zorganizowane warsztaty akwarystyczne i dotyczące badania stanu jeziora Trzesiecko, a także wystawa „Bezpieczna Woda”. W planach jest też wydanie komiksu na temat wędkarstwa, organizacja konferencji „RevitaLife” oraz wyjazd uczniów na zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ponad 37 tys. zł dofinansowania z WFOŚiGW w Szczecinie pójdzie do Nadleśnictwa Połczyn na stworzenie ścieżki „Szlakiem mrówek”. Będą na niej organizowane zajęcia, adresowane do uczniów z gmin: Tychowo, Połczyn-Zdrój i Barwice, dotyczące między innymi zamieszkujących nad wodą ptaków, zasad zachowania w lesie, drapieżnych mieszkańców lasu czy mrowisk w ekosystemach leśnych.

Koszalin otrzymał 450 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie
Koszalin otrzymał 450 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię