Mazda sprzedaje swoje udziały w fabryce we Władywostoku. Aktywa zostaną kupione przez rosyjską firmę Sollers — firmę, z którą Mazda prowadziła fabrykę w ramach joint venture.

  • Rosyjski Sollers kupuje udziały Mazdy w fabryce we Władywostoku
  • Fabryka działała na zasadzie spółki joint venture
  • Zdolność produkcyjna fabryki wynosi 50 000 aut rocznie

Mazda sprzedaje swoje udziały w Rosji

Agencja Reuters podaje, że rosyjski producent samochodów Sollers wykupi od japońskiej Mazdy 50 proc. udziałów w zakładzie we Władywostoku. Informację podała firma Sollers w czwartek. Sama Mazda wskazała, że transakcja będzie warta jedno euro. Japońska firma zachowa prawo do odkupienia aktywów za tę samą kwotę w ciągu trzech lat. Fabryka Mazdy we Władywostoku działa w ramach spółki joint venture z rosyjską firmą Sollers.

Kooperacja Mazdy i Sollers trwa od 2012 roku. W fabryce we Władywostoku budowane są m.in. takie modele jak CX5, Mazda 6, a łączna zdolność produkcyjna tamtejszego zakładu to 50 000 samochodów rocznie. Firmy miały w planach podniesienie wydajności do 70 000 aut.

Na początku października Akira Machida, rzecznik Mazdy, powiedział, że firma rozpoczęła rozmowy ze swoim partnerem w Rosji i innymi zainteresowanymi stronami.

Sollers podkreśla, że przygotowuje się do ponownego uruchomienia zakładu w przyszłym roku wraz z nową linią produkcyjną.

Zobacz też: Mobilize Duo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię