Na środku Oceanu Atlantyckiego płonie statek „Felicity Ace”. Na jego pokładzie znajduje się blisko cztery tysiące samochodów z Grupy Volkswagen płynących do USA. Na pokładzie są samochody marek Porsche, Audi, Bentley i Lamborghini.

  • Na Atlantyku miał miejsce pożar na statku „Felice Ace”
  • Statek przewoził blisko 4 tysiące samochodów wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen
  • Jak pisze Automotive News na pokładzie znajdowało się 1100 egzemplarzy Porsche i 189 Bentley’ów

Pożar statku na Atlantyku z samochodami Volkswagena w środku

Jak pisze Automotive News Europe według wewnętrznej wiadomości e-mail rozsyłanej po Grupie Volkswagen, do której dotarł Bloomberg, na pokładzie statku znajduje się 3965 samochodów marek z Grupy Volkswagen. Auta po wyprodukowaniu w Eurpie płynęły do klientów w USA. Automotive News pisze, że w liczbie tej znajduje się około 1100 Porsche i 189 nowych Bentley’ów.

„Felicity Ace” rozpoczął swoją podróż w niemieckim mieście Emden 10 lutego. Kurs miał zakończyć się w amerykańskim Davisville 23 lutego.

Załoga, która składała się z 22-osób została ewakuowana m.in. poprzez statki portugalskiej marynarki wojennej.

„Felicity Ace” to statek handlowy, który pływa pod flagą Panamy.

Volkswagen liczy straty

Rzecznik Volkswagen Group of America powiedział w rozmowie z Automotive News, że firma „jest świadoma incydentu z udziałem statku towarowego innej firmy przewożącego pojazdy Grupy Volkswagen przez Atlantyk.

W tej chwili nie wiemy jak wielkie wszelkie szkody. Jesteśmy w kontakcie z firmą spedycyjną, aby uzyskać więcej informacji o tym incydencie – powiedział w rozmowie z Automotive News.

W oświadczeniu przesłanym przez Porsche do redakcji AN czytamy: „Chociaż jest jeszcze za wcześnie, aby potwierdzić, co się wydarzyło i móc podjąć dalsze kroki, my – wraz z naszymi kolegami z Porsche AG – wspieramy naszych klientów i dealerów najlepiej, jak potrafimy, w poszukiwaniu rozwiązań”.

Automotive News wskazuje, że większość dostarczanych przez Grupę Volkswagen na rynek amerykański samochodów produkowana jest bowiem w Europie, poza modelem Audi Q5.

Dziennikarze piszą, że na statki mogły znajdować się także samochody marki Lamborghini.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię