Volkswagen Poznań zatrudni 140 inżynierów posiadających umiejętności związane z elektromobilnością. Wielkopolska firma poszukuje konstruktorów, inżynierów, a także specjalistów od oprogramowania i rozwoju systemów umieszczanych w pojazdach. Rozwój działu ma związek z transformacją firmy w kierunku aut elektrycznych.

Volkswagen Poznań szuka inżynierów

Volkswagen Poznań jest znany przede wszystkim jako miejsce powstawania samochodów Caddy, a także Crafter. Firma w ramach swojej struktury posiada także Dział Rozwoju. Zespół ten działa w Polsce już od 2014 roku. Osoby pracujące w nim odpowiedzialne są m.in. za tworzenie elementów karoserii, a także systemów mechatronicznych, czy oprogramowania sieciowego i funkcyjnego stosowanego w modelach Caddy, czy nawet elektryczny ID. Buzz.

Co to za praca?

Eksperci Volkswagen Poznań są także odpowiedzialni za tworzenie wirtualnych analiz, a także prowadzenia badań w zakresie poziomu hałasu, jaki pojawia się w samochodach. Są oni również odpowiedzialni za przeprowadzanie testów samochodów i ich systemów elektronicznych, które jeszcze są w fazie konstrukcyjnej. Dział Rozwoju zajmuje się także analizą i rozwijaniem technologii związanych z zagadnieniami „jazdy autonomicznej”.

Jolanta Musielak, która w zarządzie Volkswagen Poznań odpowiada za sprawy personalne uważa, że dzisiejsze zmiany w branży motoryzacyjnej wymagają całkowicie nowych kompetencji. Podkreśla, że Volkswagen Poznań już od kilku lat stawia na inwestowanie w rozwój wiedzy i kompetencji swoich pracowników. Firma posiada swoje własne centrum rozwoju, a także trenerów oraz współpracuje z uczelniami wyższymi z Poznania, a także szkołami z Wrześni i Swarzędza.

Polityka firmy zakłada, że nowe miejsca pracy w pierwszej kolejności są dedykowane dla pracowników już zatrudnionych w spółce.

Wymagania dla pracowników

Obecnie w Dziale Rozwoju pracę znajduje ok. 130 osób. Firma chce poszerzyć go o 140 dodatkowych osób. Volkswagen Poznań zatrudni osoby, które mają odpowiednie kompetencje w zakresie systemów elektronicznych, a także aplikacji. Kandydaci powinni mieć ponadto ukończone studia o profilu związanych z elektrotechniką, czy inżynierią motoryzacyjną.

Kolejnym wymogiem jest znajomość języków: niemieckiego lub angielskiego. Osoby chcące podjąć się nowych zadań w rozbudowanym dziale powinny być także gotowe do podejmowania się szkoleń i wyjazdów zagranicznych.

Związkowcy widzą szansę

Ze zmian wprowadzanych w spółce zadowoleni są także związkowcy. Piotr Olbryś szem OM NSZZ Solidarność w VWP mówi, że inwestowanie w nowe umiejętności pracowników Volkswagena w Poznaniu, daje szansę na bezpieczną przyszłość miejsc pracy w wielkopolskiej firmie, a także jej kooperantów. Podkreśla, że trzeba mieć na uwadze, że sektor automotive jest obecnie w największym w swojej historii procesie transformacji. Zmiany w stronę aut elektrycznych, a także większy nacisk związany z ochroną klimatu wymaga zmian począwszy od samych władz koncernów, a skończywszy na zwykłych pracownikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię