Volkswagen Poznań szuka pracowników. Firma nie tylko produkuje znane modele Caddy, Crafter i Transporter, ale również posiada dynamicznie funkcjonujący dział rozwoju technicznego. Obecnie dział ten zatrudnia już 130 specjalistów a poszukiwanych jest kolejnych 30 – głównie inżynierów do rozwoju elektrycznych i elektronicznych funkcji pojazdów bazujących na oprogramowaniu i sieci.

  • Volkswagen Poznań szuka 30 osób do działu rozwoju technicznego
  • Dotychczas dział zatrudnia 130 osób
  • Inżynierowie pracujący w tym dziale zajmują się m.in. rozwojem autonomicznej jazdy

Dział rozwoju technicznego Volkswagen Poznań

Grupa Volkswagen jest jedynym globalnym producentem samochodów, który w Polsce nie tylko produkuje pojazdy, ale ulokował tu również dział rozwoju technicznego. Komórka ta funkcjonuje w spółce Volkswagen Poznań już od roku 2014. Inżynierowie tam zatrudnieni pracują nad rozwojem systemów mechatronicznych i elektronicznych oraz opracowują oprogramowanie funkcyjne i sieciowe dla pojazdów produkowanych przez spółkę Volkswagen Poznań w zakładach w Poznaniu i we Wrześni. Dział rozwoju technicznego zajmuje się też konstruowaniem nowych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych elementów karoserii samochodów, zarządza projektami rozwojowymi, robi wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach oraz prowadzi dogłębne testy samochodów będących jeszcze w fazie konstrukcyjnej. Pracujący w dziale specjaliści przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”. 

Spawalnia zakładów Volkswagen Poznań
zdjęcie: Volkswagen
Volkswagen Poznań - odlewnia
zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen Poznań i wyzwania rynku

Wymogi nowoczesnych technologii i dynamicznie rozwijającej się techniki sprawiają, że dział ciągle się rozwija, wdrażając coraz nowsze umiejętności. Szczególnie intensywnie rozwija się obecnie obszar elektryki, elektroniki oraz funkcji opartych na oprogramowaniu i sieci, dlatego dział poszukuje kolejnych 30 specjalistów, którzy zechcą współtworzyć przyszłość motoryzacji.

— Poszukujemy specjalistów z wykształceniem elektrotechnicznym, elektronicznym i informatycznym, czerpiących przyjemność z rozwijania elektronicznych, opartych na oprogramowaniu i sieci, funkcji, systemów i komponentów w pojazdach. Osoby te będą projektować i wdrażać tego typu nowoczesne projekty. od wczesnej fazy koncepcyjnej do produkcji seryjnej. Liczymy na zgłoszenia od specjalistów ze znajomością branży motoryzacyjnej, ale równie mile widziane są zgłoszenia z innych branż. Doświadczenie w realizacji projektów w środowisku międzynarodowym, a także znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego są również pożądane — wyjaśnia Grzegorz Solon, kierownik działu rozwoju w Volkswagen Poznań.

Volkswagen Poznań podkreśla, że inżynierowie, którzy wybiorą rozwój swej kariery w Volkswagen Poznań, mogą liczyć poza samym wynagrodzeniem na szereg dodatkowych świadczeń, takich jak premie miesięczne i roczne premie świąteczne i wakacyjne, pakiet medyczny czy program emerytalny.

Zobacz też: Elektryczna ŁADA e-LARGUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię