Volkswagen wstrzymał produkcję w swojej chińskiej fabryce w Chengdu. Powodem przestoju jest rosnący poziom zachorowań na COVID-19 i polityka chińskiego rządu – „zero Covid”.

  • Volkswagen wstrzymał produkcję w zakładzie w Chengdu z powodu pandemii COVID-19
  • Dwie linie produkcyjne zostały także wstrzymane w zakładzie w Changchun
  • Volkswagen uruchomił fabrykę w Chengdu w 2013 roku

Volkswagen wstrzymuje produkcję w chińskiej fabryce w Chengdu

Volkswagena wstrzymał produkcję w swoich chińskich zakładach w Chengdu w Chinach. Przestój jest efektem rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa. Prace na dwóch z pięciu linii produkcyjnych w zakładzie w Changchun zostały wstrzymane z powodu braku dostaw części. Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 – która powoduje, że mieszkańcy Chengdu od 23 do 27 listopada byli poddawani masowym testom. W weekend w Chinach doszło nawet do protestów. Mieszkańcy m.in. Szanghaju, Chengdu protestowali przeciwko polityce „zero Covid”.

Fabryka Volkswagena w Chengdu
Fabryka Volkswagena w Chengdu

COVID-19 w Chinach

Liczba zachorowań na koronawirusa w Chinach znów rośnie. W ubiegłą środę w Chinach zanotowano największą dzienną liczbę przypadków COVID-19 od czasu rozpoczęcia pandemii – 31 527 przypadków w porównaniu z kwietniowym szczytem na poziomie 28 000. Liczby te są jednak wciąż niewielkie jak na kraj liczący 1,4 miliarda ludzi. Oficjalne statystyki mówią, że od początku pandemii na koronawirusa zmarło w Chinach ponad 5 200 osób, co daje współczynnik 3 zgonów na 1 mln osób. Dla porównania w USA wynosi on 3 000 na milion w USA zaś w Wielkiej Brytanii – 2 400 zgonów na milion osób.

Fabryka Volkswagena w Chengdu

Założony 8 maja 2009 r. oddział FAW-Volkswagen Chengdu jest pierwszą bazą produkcyjną FAW-Volkswagen poza Changchun. Fabryka znajduje się w Chengdu Economic & Technological Development Zone (CDETDZ) i zajmuje łączną powierzchnię ponad 1,3 mln metrów kwadratowych, zatrudniając ponad 6 000 pracowników.

Fabryka posiada cztery główne zakłady: tłocznię, warsztat, lakiernię i montownię. Swoją działalność rozpoczęła 13 października 2011 r. Dzięki niskim kosztom, niskiemu zużyciu energii, wysokiej precyzji i wydajności, oddział Chengdu stał się modelową „zieloną fabryką” w chińskim przemyśle motoryzacyjnym.

Głównymi produktami fabryki Volkswagena w Chengdu są modele seryjne takie jak: Jetta i VW New Sagitar. Do tej pory Oddział Chengdu wyprodukował ponad 4,9 miliona pojazdów, o łącznej wartości produkcji ponad 400 miliardów juanów.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię