Zeekr — chiński producent samochodów elektrycznych — należący do Geely pokazał model M-Vision. Nowy model koncepcyjny ma być „salonką” na kołach i do tego autonomiczną. Chiński Zeekr chce, by pojazd był przedłużeniem strefy życiowej, a nie tylko środkiem do przemieszczania się. 

  • Zeekr pokazał auto przyszłości — M-Vision
  • M-Vision to salon na kołach z zaprojektowanymi mebelkami wewnątrz auta
  • Zeekr M-Vision został przedstawiony w Szwecji

Zeekr M-Vision — nowy koncepcyjny model auta autonomicznego

Należąca do Geely marka luksusowych pojazdów elektrycznych Zeekr zaprezentowała architekturę SEA-M, udoskonaloną na podstawie oryginalnej architektury Sustainable Experience Architecture (SEA). SEA-M została opracowana z myślą o wsparciu szeregu przyszłych autonomicznych produktów takich jak robotaxi, MPV i różnego rodzaju pojazdy logistyczne. Nowy model koncepcyjny nie posiada miejsca dla kierowcy, bo auto może poruszać się samo. M-Vision Concept jest wizją projektantów Zeekr, jak mogą wyglądać auta przyszłości. 

M-Vision Concept firmy Zeekr pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość mobilności – inteligentna, przyjazna i zdolna do wszelkiej adaptacji. Pojazd koncepcyjny został zaprojektowany przez zespół projektowy Zeekr w Szwecji.

M-Vision Concept ma być nie tylko środkiem przemieszczania się, ale wręcz osobistym asystentem. Pojazd ma oferować bezpieczny przewóz pasażerów na miejsce docelowe, oferując luksusowy sposób na zaoszczędzenie czasu i umożliwienie pracy. 

Zeekr M-Vision
Zeekr M-Vision
Zeekr M-Vision

Zeekr M-Vision — wygląd zewnętrzny

Projektując wygląd zewnętrzny, projektanci Zeekr M-Vision chcieli stworzyć wizualne doświadczenie, które sprawi, że ludzie w środku auta mają poczują się komfortowo, bezpiecznie i w pełni zrelaksowani. Gdy auto jest zaparkowane, a pasażer zbliża się do niego, czujniki auta rozjaśniają się. Auto posiada drzwi w stylu „Swipe Doors”, które zostały zaprojektowane z myślą o łatwym i wygodnym wsiadaniu. Okna pojazdu zostały wydłużone, dając pasażerom znacznie bardziej rozległy widok na otoczenie. 

Wnętrze Zeekr M-Vision

Wewnątrz Zeekr M-Vision staje się ruchomym salonem, w którym można przebywać z przyjaciółmi, może być ruchomym biurem, w którym można odbywać spotkania, pokojem do nauki dla dzieci, w którym można odrabiać lekcje, lub po prostu miejscem relaksu, w którym można się wyspać. Pasażer może obejrzeć film na jednym z ekranów lub podłączyć do niego osobiste urządzenie, aby nadrobić zaległości w pracy. Wnętrze można dowolnie przestawiać i dopasować do swoich potrzeb. Rozkładany stolik ma być dostępny tylko wtedy, gdy jest potrzebny. M-Vision ma być przedłużeniem osobistej przestrzeni każdego użytkownika.

Aby stworzyć tak wyjątkową przestrzeń, projektanci odeszli od tradycyjnego projektowania samochodów i szukali inspiracji w projektowaniu mebli. Postawili na estetykę, która minimalnie rozprasza uwagę, aby zwiększyć otwartość i czystość wnętrza. Głośniki i otwory wentylacyjne zostały ukryte, a przyciski i gadżety ograniczone do minimum. Aby zapewnić jeszcze większy komfort, projektanci wybrali trwałą i wysokiej jakości wełnę i tkaniny do wykończenia siedzeń, w kolorach i wzorach przypominających dom i biuro.

Zeekr M-Vision
Zeekr M-Vision
Zeekr M-Vision
Zeekr M-Vision

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię