Veolia Energy Contracting Poland i Ekoen podpisały porozumienie na rzecz rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Z perspektywy obu firm jest to kluczowy element rozwoju elektromobilności w Polsce.

  • Veolia i Ekoen podpisały porozumienie na rzecz rozbudowy sieci stacji ładowania
  • Veolia chce do 2030 roku pozbyć się węgla w swoich instalacjach
  • Ekoendo 2026 roku chce zbudować 100 wielostanowiskowych hubów ultraszybkiego ładowania

Więcej ładowarek i ściślejsza współpraca – Veolii i Ekoen

Współpraca pomiędzy Veolią a Ekoenem ma wymiar praktyczny oraz analityczny, a celem przyszłych działań jest identyfikacja lokalizacji pod budowę ultraszybkich HUBów Ekoen, instalowanych w miejscach, w których Veolia posiada zakłady produkcyjne – ciepłownie i elektrociepłownie. Firmy chcą także opracować zbiór rekomendacji służących poprawie jakości świadczonych usług w obszarze elektromobilności.
Veolia prowadzi już w Polsce szereg projektów dekarbonizacyjnych w zakresie gospodarki energetycznej, w tym energetycznego wykorzystania odpadów, oraz działania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego dla systemów wodno-kanalizacyjnych. Zobowiązaniem Veolii w Polsce jest wyeliminowanie węgla w swoich instalacjach do 2030 r. oraz osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2050 r.
Z kolei Ekoen to ekspercka firma specjalizująca się w świadczeniu ogólnodostępnych usług ładowania pojazdów elektrycznych, realizująca Program EKOEN-100. Program polega na budowie 100 wielostanowiskowych HUBów ultraszybkiego ładowania w Polsce do 2026 r.

Partnerstwo Veolii i Ekoen

Krzysztof Zamasz, prezes zarządu Veolia Energy Contracting Poland oraz dyrektor handlowy i członek zarządu Grupy Veolia w Polsce podkreśla, że partnerstwo z Ekoen to kolejny krok Veolii w procesie transformacji ekologicznej w obszarze zrównoważonej mobilności.

– Chcemy wykorzystać nasze lokalne kompetencje oraz globalne doświadczenie w efektywnym zarządzaniu energią w czasach rosnącego zapotrzebowania na nią. Rozwijamy projekty oparte o odnawialne źródła energii, jej magazynowanie i elektromobilność, zgodnie z naszą misją odnawiania zasobów świata – mówi.

– Naszą intencją jest nawiązanie strategicznej współpracy, której celem jest zapewnienie przez Ekoen świadczenia usług ładowania dla mieszkańców oraz firm w Polsce. Jesteśmy przekonani, że możliwe jest osiągnięcie synergii z celami i działaniami Veolia Contracting Poland w obszarze projektów smart city – mówi z kolei Bartosz Kubik, prezes zarządu Ekoen.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię