ABB zaprezentowało technologię ładowania, która będzie wykorzystywana w sezonie 9. ABB FIA Formula E World Championship. Szwajcarska firma jest oficjalnym dostawcą ładowania. Ładowarka ABB Formuły E Race ma maksymalną moc 160 kW i możliwość jednoczesnego ładowania dwóch samochodów przed wyścigiem.

  • ABB pokazało ładowarkę na nowy sezon Formuły E
  • Ładowarka ABB Formula E Race ma moc 160 kW i może ładować dwa samochody jednocześnie
  • Ładowarka jest dostosowana do nowych bolidów Gen3

ABB i ładowarka dla Formuły E

ABB opracowało kompaktowe rozwiązanie do ładowania nowych samochodów Gen3. Ładowarka ABB Formula E Race Charger została zaprojektowana w solidny, niestandardowy i ergonomiczny sposób, który pozwala na łatwy transport i instalację. Ładowarki bowiem są mobilne i dostarczane na miejsce każdego z wyścigów. 

Ładowarka ABB Formula E Race
Ładowarka ABB Formula E Race

Ładowarka ABB Formula E Race

Każda ładowarka może dostarczyć maksymalną moc 160 kW i jest w stanie naładować dwa samochody z mocą 80 kW jednocześnie. Dzięki temu zespoły wyścigowe mogą korzystać z możliwości „podwójnego ładowania” za pomocą jednej jednostki, co znacznie zmniejsza powierzchnię ładowarki i obniża emisję zanieczyszczeń podczas transportu, ponieważ nie ma już potrzeby stosowania jednej jednostki ładującej na samochód.

Ładowarka ABB Formula E Race jest wyposażona w najnowszą technologię ładowania ABB. Jej konstrukcja dostosowuje technologię już sprawdzoną w aplikacjach ładowania samochodów drogowych do wymagającego środowiska sportów motorowych. 

Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie ładowania na największą globalną scenę e-mobilności – ABB FIA Formula E World Championship – kontynuując nasze dążenie do wykorzystania serii jako poligonu doświadczalnego dla nowych, bardziej zrównoważonych technologii. Ładowanie samochodów Gen3 dostarczy nam cennych informacji testowych na temat ładowania w szybkim, konkurencyjnym środowisku. Zdobyte doświadczenie i wiedza zostaną wykorzystane do ciągłego ulepszania ładowarek ABB do użytku przez klientów i konsumentów – mówił Frank Mühlon, dyrektor generalny ABB E-mobility.

ABB i współpraca z Formułą E

ABB jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań ładowania aut elektrycznych, ze sprzedażą w ponad 85 krajach. Od wejścia na rynek e-mobilności jeszcze w 2010 roku, firma sprzedała ponad 40 000 szybkich ładowarek DC i 800 000 ładowarek AC, w tym te sprzedawane za pośrednictwem Chargedot.

– Postęp techniczny i zrównoważona innowacja są kamieniami węgielnymi ABB FIA Formula E World Championship. Nasze partnerstwo z ABB opiera się na wspólnym zaangażowaniu w postęp mobilności elektrycznej i jesteśmy zachwyceni, że ABB dostarczy zaawansowane systemy ładowania dla naszych zespołów wyścigowych w Gen3. Mobilne ładowarki ABB wyznaczają standardy w branży i będą służyć jako krytyczna infrastruktura w realizacji mistrzostw. Z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie wiodących produktów ABB do ładowania w ramach wymagających standardów konkurencji i pokazanie, że wysoka wydajność i zrównoważony rozwój mogą współistnieć bez kompromisów – mówił w Jamie Reigle, dyrektor generalny Formuły E.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię