McLaren Racing weźmie udział od przyszłego sezonu w wyścigach Formuły E. Marka od dawna angażuje się w rywalizację z najlepszymi zespołami, wykorzystując najnowsze technologie na największych scenach świata. Ten najnowszy dodatek do portfolio wyścigowego kultowego zespołu ma również na celu przyspieszenie zrozumienia przez McLaren Racing technologii aut elektrycznych, jako części kierunku zrównoważonego rozwoju, jednocześnie docierając do nowej publiczności.

  • McLaren weźmie udział w wyścigach Formuły E w przyszłym sezonie
  • McLaren przejmie zespół Mercedes-EQ

McLaren wchodzi do Formuły E

Ruch ten odzwierciedla również zaangażowanie McLarena w trzecią generację Formuły E, w której pojawi się najszybszy, najbardziej wydajny i ekologiczny samochód wyścigowy. Zespół McLaren Formula E Team zostanie utworzony poprzez przejęcie zespołu Mercedes-EQ Formula E Team, co ma nastąpić jeszcze w tym roku, po zawarciu porozumienia pomiędzy McLaren Racing i Mercedes-Benz.

Ian James, dyrektor zespołu Mercedes-EQ Formula E Team, będzie nadal kierował zespołem, co ma umożliwić płynne przejście, w czasie gdy zespół będzie przygotowywał się do pojawienia się na starcie pod nazwą McLaren w przyszłym sezonie.

– McLaren Racing zawsze stara się konkurować z najlepszymi i chce wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii, zapewniając naszym fanom, partnerom i ludziom nowe sposoby ekscytacji, rozrywki i inspiracji. Formuła E, podobnie jak wszystkie nasze serie wyścigowe, spełnia wszystkie te kryteria. Podobnie jak wszystkie inne formy sportu, w których bierzemy udział, Formuła E koncentruje się na wyścigach, ale pod względem strategicznym, handlowym i technicznym będzie stanowić uzupełnienie McLaren Racing. Mocno wierzę, że Formuła E zapewni McLaren Racing przewagę konkurencyjną dzięki lepszemu zrozumieniu wyścigów elektrycznych, a jednocześnie będzie stanowić wyróżnik dla naszych fanów i ludzi, a także będzie nas nadal napędzać na drodze zrównoważonego rozwoju – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing.

McLaren w Formule E – krok w elektryczną przyszłość

Dyrektor generalny Formuły E, Jamie Reigle, uważa, że pojawienie się McLarena w Formule E w gronie mocnych konkurentów, w którego skład wchodzą jedne z najbardziej kultowych nazwisk z historii sportów motorowych, będzie potężną dźwignią przyciągającą większą liczbę fanów do wyścigów elektrycznych.

McLaren to jedna z najbardziej kultowych nazw w światowym sporcie, z globalną bazą fanów i wspaniałą listą osiągnięć w różnych formach sportów motorowych. Od przyszłego sezonu i początku ery Gen3, Formuła E jest jedynym miejscem, w którym McLaren będzie mógł zmierzyć się z historycznymi markami sportów motorowych, takimi jak Porsche, Jaguar, Maserati i Nissan, będzie ABB FIA Formula E World Championship. Jest to wyjątkowa oferta dla fanów i cieszę się, że McLaren dołącza do Formuły E, aby urzeczywistnić to marzenie – mówi Jamie Reigle dyrektor generalny Formuły E.

McLaren przejmie zespół Mercedes-EQ

Mercedes-EQ zostanie przejęty przez McLaren Racing. W ubiegłym sezonie zespół zdobył tytuł Mistrza Świata Kierowców i Mistrza Świata Zespołów i będzie on nowego sezonu kontynuował działalność jako McLaren Formula E Team.

Satysfakcjonujące jest zapewnienie domu dla wiodącego w klasie Formuły E zespołu, który został zbudowany przez Mercedesa i który stanie się pełnoprawną częścią rodziny McLaren Racing – mówi Brown.

McLaren Racing zapowiedział, że w odpowiednim czasie ogłosi dalsze szczegóły dotyczące swojego programu Formuły E, w tym dostawcę układów napędowych i skład kierowców.

McLaren w sportach motorowych

McLaren to jedna z największych marek sportów motorowych świata. Od czasu założenia zespołu przez Bruce’a McLarena w 1963 r. i debiutu w Formule 1 w 1966 r., zespół zdobył 20 tytułów Mistrza Świata Formuły 1, ponad 180 zwycięstw w Grand Prix, trzy zwycięstwa w Indianapolis 500 oraz wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans za pierwszym podejściem.

McLaren Racing obecnie rywalizuje w wyścigach IndyCar, Extreme E i oczywiście w Formule 1. W Formule 1 był pierwszym zespołem, który otrzymał akredytację FIA Three-Star Accreditation za zrównoważony rozwój i jest sygnatariuszem programu UNFCCC Sport for Climate Action (Sport dla działań na rzecz klimatu) ustanowionego w celu wspierania działań na rzecz klimatu w branży sportowej.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię