Porsche Taycan Turbo S wjedzie w nowym sezonie na tor Formuły E. Taycan będzie pojawiał się jako safety car już w najnowszym sezonie. Pojazd będzie świętował swój debiut na torze wyścigowym podczas rundy otwierającej sezon Formuły E w dniach 28/29 stycznia w Diriyah w Arabii Saudyjskiej.

 • Porsche Taycan Turbo S pojedzie jako safety car w Formule E
 • Porsche zadebiutuje na torze 28/29 stycznia 2022 roku
 • Porsche Taycan Turbo S zostało specjalnie zmodyfikowane

Porsche Taycan Turbo S pojedzie jako safety car w Formule E

Porsche Taycan Turbo S w swoim efektywnym lakierze nosi barwy wszystkich jedenastu zespołów rywalizujących w mistrzostwach, a także barwy FIA i Formuły E. Symbolizuje on zaangażowanie wszystkich zespołów występujących w Formule E i wspólną drogę ku przyszłości w pełni elektrycznych wyścigów samochodowych.

Porche Taycan w barwach safety car Formuły E
Porche Taycan w barwach safety car Formuły E zdjęcie: Porsche

Jednocześnie daje on wizualny wyraz wartości społecznych, takich jak różnorodność i wspólnota. Numer 22, jaki znajduje się na burcie potwierdza występ 22 kierowców, którzy rywalizują w serii.

Wnętrze Porsche Taycan Turbo S w barwach Safety car Formuły E    zdjęcie: Porsche
Wnętrze Porsche Taycan Turbo S w barwach Safety car Formuły E zdjęcie: Porsche

Jesteśmy dumni, że Formuła E powierzyła Porsche to zadanie – tak ważne dla bezpieczeństwa kierowców. Taycan Turbo S jako oficjalny samochód bezpieczeństwa, wnosi ważny wkład w bezpieczeństwo na torze, a także podkreślamy znaczenie Formuły E dla Porsche Motorsport. Charakterystyczny design ilustruje nasze zaangażowanie w pomyślną przyszłość tej innowacyjnej serii wyścigowej. Co więcej, mamy nadzieję, że pozwoli nam to również dotrzeć do młodszej grupy docelowej, która nie jest jeszcze fanem sportów motorowych – mówi Thomas Laudenbach, wiceprezes Porsche Motorsport.

Porsche Taycan po modyfikacji

Porsche Taycan Turbo S ma moc 560 kW (761 KM) i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna Taycana to 260 km/h. Przebudowa Porsche Taycan Turbo S na samochód bezpieczeństwa wymagała zainstalowania klatki bezpieczeństwa i wyścigowych foteli kubełkowych z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, a także wiązek przewodów do oświetlenia samochodu i systemu Marelli Logger. W zderzakach wbudowano migające światła.

Porche Taycan w barwach safety car Formuły E    zdjęcie: Porsche
Porche Taycan w barwach safety car Formuły E zdjęcie: Porsche

Nowe miejsce pracy Bruno Correia, wieloletniego kierowcy samochodu bezpieczeństwa FIA Formuły E, zostało również wyposażone w gaśnicę i nowoczesny system komunikacji. W rezultacie pojazd bezpieczeństwa spełnia wszystkie wymagania dotyczące eksploatacji w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA.

Wnętrze Porsche Taycan Turbo S w barwach Safety car Formuły E    zdjęcie: Porsche
Wnętrze Porsche Taycan Turbo S w barwach Safety car Formuły E zdjęcie: Porsche

Formuła E jest zachwycona, że ​​Porsche Taycan Turbo S będzie służyć jako samochód bezpieczeństwa mistrzostw od sezonu 8. Porsche Taycan Turbo S jest szczytem wśród zelektryfikowanych pojazdów o wysokich osiągach. Projektując samochód bezpieczeństwa Formuły E, Porsche na nowo wyobraziło sobie kluczową funkcję bezpieczeństwa na torze, aby stać się potężnym symbolem zaangażowania mistrzostw w zelektryfikowaną przyszłość i jedność konkurentów w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA – mówi Jamie Reigle, dyrektor generalny Formuły E.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię