Elektryczne autobusy Yutong E7 pojawią się na ulicach Pułtuska. Dzięki dofinansowaniu z programu „Zielony Transport Publiczny” w tym roku w gminie pojawią się dwa egzemplarze, które uzupełnią transport publiczny. 

  • Pułtusk kupił dwa elektryczne autobusy Yutong E7
  • W 2022 r. Pułtusk zainstalował dwie publiczne dwupunktowe stacje ładowania aut elektrycznych
  • Autobus Yutong E7 ma siedem metrów długości

Pułtusk kupuje dwa elektryczne autobusy Yutong

Pułtusk inwestuje w zeroemisyjną flotę elektrobusów, wykorzystując dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w wysokości ponad 2,2 mln zł zostało przyznane w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Zakup autobusów elektrycznych to kolejny krok na drodze samorządu w kierunku elektromobilności. W 2022 r. Pułtusk zainstalował dwie publiczne dwupunktowe stacje ładowania aut elektrycznych, a do wykonywania stałych przewozów pasażerskich jest wykorzystywany pojazd elektro-solarny.

– Cieszę się, że doszło do podpisania tej umowy. Liczę na jej sprawną realizację. Samorząd Gminy Pułtusk stara się uczestniczyć we wszystkich działaniach mających na celu wprowadzanie rozwiązań ekologicznych, choć nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny. Jak wiadomo, znaczącym pod tym względem rozwiązaniem jest transport publiczny – mówił burmistrz Pułtuska, Wojciech Gregorczyk.

Podpisanie umowy pomiędzy Busnex Poland a Gminą Pułtusk
Podpisanie umowy pomiędzy Busnex Poland a Gminą Pułtusk
Autobus elektryczny Yutong E7

Autobus elektryczny Yutong E7

Autobus Yutong E7 dał się poznać szerszemu gronu odbiorców w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Jego długość to 7 metrów. Na jednym ładowaniu osiąga nawet 200 kilometrów, a dzięki rekuperatorowi energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Pojazd dysponuje 13 miejscami siedzącymi oraz przestrzenią dla osób niepełnosprawnych. Jest także wyposażony w klimatyzację i elektryczne ogrzewanie.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający 15-procentowy udział w światowym rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym do kolejnych miast na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie. 

Autobus elektryczny Yutong E7 w Katarze

– Yutong Bus zrealizował największy na świecie kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych, obejmujący aż 888 pojazdów dla Kataru. Flotę „elektryków” podczas mundialu tworzył między innymi model E7, którego dwa egzemplarze dostarczymy do Pułtuska. To będzie polski debiut tego kompaktowego, 7-metrowego autobusu – mówił Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

W czterech zakładach dziennie powstaje nawet kilkaset autobusów, co w skali roku zapewnia imponujący wolumen produkcji liczony w dziesiątkach tysięcy. Yutong Bus jest najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych zieloną energią, w 2022 r. notując niemal 12 tys. zakontraktowanych pojazdów zero- i niskoemisyjnych, a łącznie dostarczając już ponad 170 tys. autobusów. 

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który podczas 3-letniej obecności na rynku dostarczył i zakontraktował już 79 autobusów elektrycznych dla 15 samorządów z 6 województw. 

Źródło: Busnex Poland

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię