Audi chce zwiększyć wolumen produkcji elektrycznego e-tron GT. W fabryce w Neckarsulm firma przesuwa część pracowników do produkcji aut elektrycznych. Zmniejszona zostanie produkcja Audi A8.

  • Audi chce zwiększyć produkcję modelu e-tron GT
  • Produkcja ma zostać zwiekszona w fabryce w Neckarsulm
  • Większa produkcja Audi e-tron GT oznacza zmniejszenie produkcji spalinowego Audi A8

Audi chce więcej produkować modelu e-tron GT

Audi chce zwiększyć od stycznia produkcję Audi e-tron GT. Jak donosi niemiecki „Stimme” do tej pory, od momentu premiery Audi wyprodukowało 15 tys. egzemplarzy energetycznego GT. Niemiecka firma w swojej fabryce w Neckarsulm chce zmniejszyć produkcję Audi A8, a pracowników pracujących na linii produkcyjnej spalinowego auta, będą przesunięci do produkcji elektrycznego modelu. Gazeta nie podaje jednak, jak bardzo będzie ograniczona produkcja A8, ani jak wiele osób będzie oddelegowanych do modelu Audi e-tron GT.

„Stimme” podaje także, że związkowcy wraz z kierownictwem fabryki w Neckarsulm, chcą by od 2025 roku w tamtejszej fabryce powstawała także elektryczna wersja Audi A8.

Aaudi e-tron GT
Aaudi e-tron GT
Aaudi e-tron GT

Więcej elektrycznych Audi

Od czasu wprowadzenia Audi e-tron przed około czterema laty i sprzedaży na poziomie 150 000 sztukAudi realizuje systematycznie swoją elektryczną mapę drogową. Elektryczne portfolio niemieckiej marki obejmuje obecnie osiem modeli. Do roku 2026 będzie ich ponad 20.

Nowe Audi Q8 e-tron jest topowym modelem wśród swoich elektrycznych SUV-ów i crossoverów. Audi Q8 e-tron i Q8 Sportback e-tron już na pierwszy rzut oka można rozpoznać jako modele w pełni elektryczne. To zasługa nowej stylistyki przodu i tyłu z charakterystyczną maską Singleframe, odwróconym grillem i ostrzem nad przeprojektowanym tylnym dyfuzorem. Ekskluzywnym akcentem w pakiecie edition S line jest kratka Singleframe, wykończona w kolorze nadwozia.

Audi podkreśla przód pojazdu za pomocą projekcyjnego światła Singleframe. Dodatkowo Audi Q8 e-tron jest pierwszym modelem, w którym na słupku B umieszczono nowy emblemat modelu z napisem Audi.

Nowe Audi Q8 e-tron
Nowe Audi Q8 e-tron

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię