Marka Lancia wraz z marką Platum zaprezentowała cztery rowery elektryczne. Rowery elektryczne Platum z logo Lancia są dostępne zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej: e-rowery Lancia Ypsilon Brio i Lancia Ypsilon Incanto są przeznaczone dla kobiet, e-rowery Lancia Estro i Lancia Genio skierowane są natomiast do męskiego grona odbiorców

  • Lancia z marką Platum przedstawiła cztery modele elektrycznych rowerów
  • Rowery są sygnowane logo marki Lancia i inspirowane samochodami włoskiego producenta
  • Rowery elektryczne mogą przejechać do 60-70 km na jednym ładowaniu

Rowery elektryczne Lancia i Platum

Współpraca marki Lancia z włoską firmą Platum zaowocowała stworzeniem czterech różnych modeli rowerów. Lancia jest liderem segmentu B we Włoszech i drugim najlepiej sprzedającym się na tamtejszym rynku samochodem jest Lancia Ypsilon, która doczekała się już czterech generacji modelu i może poszczycić się ponad 3 milionami sprzedanych egzemplarzy i 36 seriami specjalnymi. Lancia Ypsilon to ulubiony samochód miejski segmentu B włoskich kobiet, który dzięki swojemu silnikowi hybrydowemu, umożliwia poruszanie się po centrach miast w ramach zrównoważonej mobilności. W jego bagażniku zmieści się jeden z nowych elektrycznych rowerów Platum sygnowanych logo marki Lancia.

Rower elektryczny Lancia i Platum
Rower elektryczny Lancia i Platum

Cztery modele elektrycznych rowerów marki Lancia

Cztery rowery elektryczne wyposażone są w dźwignię hamulca z czujnikiem odcięcia on/off poprawiającym działanie układu hamulcowego. Główne funkcje, takie jak uruchamianie, włączanie świateł i wybór pomiędzy trzema poziomami wspomagania, są zarządzane za pomocą wodoodpornego wyświetlacza LED.

Lancia Ypsilon Brio to składany rower elektryczny przeznaczony dla osób poszukujących lekkiego i zwinnego środka transportu do poruszania się po mieście. Składana aluminiowa rama i zmniejszony rozmiar kół (20″x 2,125″) umożliwiają przewożenie roweru elektrycznego zarówno transportem publicznym, jak i prywatnym. Bezszczotkowy silnik tylny Bafang o mocy 250W oraz bateria 36V 7.8Ah 281Wh pozwalają pokonać do 60 km z maksymalną prędkością 25 km/h. 

Rower elektryczny Lancia i Platum

W Lancii Ypsilon Incanto i Lancii Estro są wyposażone są w silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10.4Ah 374Wh, umożliwiające pokonanie do 70 km na jednym ładowaniu. Duże koła, odpowiednio w rozmiarach 26” x 1,75” i 700 x 38c zapewniają stabilność i zwinność, a zawieszenie zamontowane na przednim sztywnym widelcu rowerowym amortyzuje nierówności drogi, oferując większy komfort jazdy. Rowery posiadają także 7-biegową przekładnię SHIMANO. Kupując rower elektryczny Incanto otrzymujemy w prezencie koszyk na kierownicę, natomiast do zakupu modelu Estro dołączana jest sakwa rowerowa na bagażnik.

Lancia Genio to trekkingowy rower elektryczny zaprojektowany do poruszania się w mieście oraz na szlaku, dzięki szerszym kołom (27,5″ x 2,1), które nadają się również do jazdy na krótkich odcinkach dróg szutrowych. Lancia Ypsilon Genio wyposażona jest w 7-biegową skrzynię biegów SHIMANO, silnik Bafang o mocy 250W/36V oraz baterię 36V 10,4Ah 374Wh, dzięki której można pokonać dystans do 70 km na jednym ładowaniu. Przedni widelec rowerowy jest amortyzowany dla większego komfortu podczas jazdy na nierównej nawierzchni.

Cztery nowe rowery elektryczne są już dostępne w sprzedaży we Włoszech, Francji, na Węgrzech, w Polsce i w Belgii.

Rower elektryczny Lancia i Platum
Rower elektryczny Lancia i Platum

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię