Jeep Avenger to nowe w pełni elektryczne auto ogłoszone we wrześniu 2022 roku. Od 2 do 30 listopada, w ramach specjalnej edycji premierowej, na polskim rynku można dokonać wstępnej rezerwacji Jeepa Avenger Launch Edition. Auto pojawi się w salonach w 2023 roku.

  • Jeep Avenger Launch Edition jest dostępny do zamówienia w Polsce do 30 listopada
  • Jeep Avenger będzie budowany w fabryce w Tychach
  • Cena Jeepa Avengera Launch Edition zaczyna się od 189 700 zł

Elektryczny Jeep Avenger Launch Edition

Elektrycznego Jeepa Avengera można zamawiać już od 2 listopada. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane dziennikarzom i publiczności podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu. Dla klientów, którzy dokonają wstępnej rezerwacji nowego Jeepa Avengera producent przygotował specjalną wersję premierową — Launch Edition w ekskluzywnej, w pełni wyposażonej konfiguracji. Jeep Avenger pojawi się w salonach sprzedaży na początku przyszłego roku.

Jeep Avenger Launch Edition z w pełni elektrycznym napędem oferowany jest na polskim rynku w cenie już od 189 700 zł brutto lub w programie finansowania Smart Renting. Elektryczny Jeep łapie się również na rządowe warunki dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Auto można zamówić drogą online i wybrać preferowany kolor nadwozia oraz najbliższego dealera.

Elektryczny Jeep Avenger
Elektryczny Jeep Avenger

Jeep Avenger Launch Edition — co specjalnego w edycji premierowej?

Jeep Avenger Launch Edition ma dwukolorowe nadwozie – żółte Sun z czarnym dachem Volcano lub grafitowe Granite z czarnym dachem Volcano – lub jednokolorowy czarny lakier Volcano. Auto ma przyciemniane szyby, 18-calowe felgi aluminiowe oraz przednie i tylne światła full LED. Wnętrze obejmuje wielokolorowe oświetlenie ambientowe i żółte detale deski rozdzielczej; podgrzewane czarne fotele premium z żółtymi akcentami, podgrzewaną przednią szybę, nakładkę na konsolę centralną, podłogę bagażnika z regulacją wysokości i otwieraną elektrycznie bez użycia rąk klapę bagażnika.

Elektryczny Jeep Avenger
Elektryczny Jeep Avenger
Wnętrze elektrycznego Jeepa Avengera

Wersja premierowa oferuje także system multimedialny Uconnect 10″ z ekranem o przekątnej 10,25”, w pełni cyfrowy panel wskaźników 10,25”, bezprzewodowy system Apple CarPlay/Android Auto oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfonów.

Nowy Avenger Launch Edition z w pełni elektrycznym napędem (BEV) jest wyposażony w aktywne systemy wspomagania kierowcy ADAS poziomu 2. We wnętrzu klienci znajdą także wielokolorowe światła ambientowe, automatyczną klimatyzację, system Blind Spot, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne, elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne, czujniki parkowania 360° z kamerą z widokiem z lotu ptaka oraz kabel do ładowania na publicznych stacjach Mode 3.

Wnętrze elektrycznego Jeepa Avengera
Wnętrze elektrycznego Jeepa Avengera

Ładowanie Jeepa Avengera Launch Edition

Ponadto klienci Jeepa Avenger Launch Edition w ramach oferty premierowej otrzymają ładowarkę domową Wallbox, którą wystarczy podłączyć do domowego gniazdka i ładować samochód nawet mocą 11 kW, jeżeli dostosujemy do niej wcześnej domową sieć eklektyczną.

Kompaktowy Jeep Avenger stanowi kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin. Miejscem produkcji auta jest fabryka w Tychach.

Jeep Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM i momencie obrotowym 260 Nm oraz nowy akumulator o pojemności 54 kWh. Korzystając z kabla do szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW (Mode 4) na publicznych stacjach ładowania, wystarczą trzy minuty, aby naładować energię potrzebną na 30 km jazdy. Poza tym wystarczą 24 minuty, aby naładować akumulatory od 20 do 80 proc.

Wnętrze elektrycznego Jeepa Avengera

Nowy Jeep Avenger — jak Jeep stawia na auta elektryczne?

Jak pisaliśmy we wrześniu tego roku, Jeep w swoim planie zakłada wprowadzenie czterech całkowicie elektrycznych SUV-ów w Ameryce Północnej i Europie do końca 2025 roku. 50 proc. sprzedaży marki Jeep w USA będzie w pełni elektryczne do 2030 roku, natomiast 100 proc. sprzedaży w Europie będzie do tego czasu już całkowicie elektryczne. 

Marka Jeep pokazała pierwsze zdjęcia dwóch w pełni elektrycznych SUV-ów – całkowicie nowego Jeepa Recona i całkowicie nowego Wagoneera S. Pierwszym modelem auta elektrycznego marki Jeep będzie Avenger. Auto pojawi się na rynku europejskim w początku 2023 roku. Stellantis zbuduje kompaktowego elektrycznego SUV-a o zasięgu 400 kilometrów w swojej fabryce w Tychach.

Jeep zapowiedział również całkowicie elektrycznego Jeepa Recona, który powstanie w Ameryce Północnej w 2024 roku. Klienci w USA będą mogli zarezerwować nowego Jeepa z początkiem 2023 roku, a później pojazd będzie również dostępny w Europie.

Marka chce rozwijać kompleksową ofertę produktów zelektryfikowanych bazując na sukcesie Jeepa Wranglera 4xe, najlepiej sprzedającego się pojazdu hybrydowego typu plug-in w USA, oraz niedawno wprowadzonego Grand Cherokee 4xe.

– Dzięki ciągłej ekspansji technologii 4xe w całym naszym portfolio, na nowo definiujemy wolność i przygodę w sposób, w jaki może to zrobić tylko marka Jeep. Do końca 2025 roku nasza cała linia będzie zelektryfikowana – powiedział Jim Morrison, szef marki Jeep w Ameryce Północnej. 

Plan elektryfikacji rozszerza również portfolio Wagoneera. Marka będzie oferować całkowicie nowego, całkowicie elektrycznego Wagoneera w segmencie średnich SUV-ów premium. Do 2030 roku marka Jeep będzie oferować pełną gamę nowych pojazdów akumulatorowo-elektrycznych (BEV), zdobywając przewagę w branży SUV pod względem liczby oferowanych modeli. 50 proc. sprzedaży marki w USA, stanowić będą auta elektryczne.

Elektryczny Jeep Wagoneer
Elektryczny Jeep Wagoneer

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię