Bentley ogłosił nabór na 100 utalentowanych inżynierów, ponieważ chce przyspieszyć realizację swojej strategii Beyond100. Do głównych zadań inżynierów, będzie należało wspieranie realizacji planu Five-in-Five, który zobowiązuje firmę do wprowadzania co roku – począwszy od 2025 r. – nowego modelu z napędem elektrycznym.

  • Bentley chce zatrudnić 100 ekspertów od aut elektrycznych
  • Bentley od 2025 roku chce wprowadzać co roku jeden nowy model auta elektrycznego

Bentley suka ekspertów od aut elektrycznych

Dalsze informacje na temat aktualnych wakatów można znaleźć na stronie www.bentleycareers.com. Już dziś można składać podania na 50 miejsc pracy, a w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy liczba ta wzrośnie do 100. Stanowiska obejmują wiele dziedzin inżynierii oraz badań i rozwoju, jednak około 50 proc. z nich koncentruje się na kompetencjach elektrycznych, ponieważ Bentley dąży do pełnej elektryfikacji swojej gamy produktów w ciągu ośmiu lat.

Bentley i strategia Beyond100
Bentley i strategia Beyond100

Chociaż stanowiska pracy będą zlokalizowane w głównej siedzibie firmy Bentley w Crewe, firma wprowadziła pracę hybrydową. W zupełnie nowych biurach inżynierskich, po zainwestowaniu wielu milionów funtów, firma Bentley dodała strefy współpracy, aby promować interakcję, oraz wprowadziła system gorących biurek lub całkowity brak indywidualnych biur, by zarówno zaoszczędzić miejsce, jak i zachęcić do bardziej improwizowanych dyskusji i lepszej pracy zespołowej.

Bentley znajduje się w środku najbardziej znaczącej fazy transformacji w długiej historii firmy. Tworzenie niezwykłych produktów zawsze stanowiło sedno naszej działalności, jednak przed inżynierami jutra stoją najbardziej ekscytujące wyzwania od wielu pokoleń, ponieważ stajemy się firmą produkującą wyłącznie samochody elektryczne. Szukamy prawdziwych innowatorów, którzy mogą tworzyć nową przyszłość motoryzacji, wspierać nasze ambicje produktowe i kształtować naszą wizję Beyond100, ponieważ dążymy do pozycji lidera w dziedzinie zrównoważonej, luksusowej mobilności – mówi dr Matthias Rabe, członek zarządu firmy Bentley ds. badań i rozwoju.

Zdjęcie samochodu Bentley Flying Spur Hybrid

Oprócz zapotrzebowania na inżynierów-elektryków, wakaty obejmują także ekspertów badań i rozwoju: od inżynierów UX/UI zajmujących się koncepcjami i projektowaniem, przez design managerów zajmujących się rozwojem i walidacją części i całych pojazdów, po inżynierów podwozi pracujących nad pojazdami gotowymi do produkcji.

Firma znacząco inwestuje w rozwój pracowników, a w ubiegłym roku jej pracownicy wzięli udział w ponad 30 000 szkoleń, zarówno w formie e-learningu, warsztatów wirtualnych, jak i zajęć bezpośrednich.

Zdjęcie samochodu Bentley Continental

Bentley i jego ścieżka w stronę aut elektrycznych

Nacisk kładziony przez firmę Bentley na to, aby stać się pracodawcą z wyboru, stanowi kluczową część jej strategii Beyond100. U jej podstaw leży skupienie się na przyciąganiu szerokiego wachlarza talentów, w tym innowatorów cyfrowych ze wszystkich środowisk, w celu osiągnięcia większej różnorodności na stanowiskach kierowniczych w przyszłości.

Zaangażowanie to zostało poparte przez Top Employers Institute, który na początku tego roku uznał firmę Bentley za jedynego brytyjskiego producenta motoryzacyjnego, który po raz jedenasty z rzędu został uznany za „Najlepszego pracodawcę”, podkreślając podejście firmy do dbania o dobre samopoczucie pracowników, wartości, etykę i uczciwość, a także koncentrację na zrównoważonym rozwoju, cyfryzacji oraz różnorodności i integracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię