Chiński producent samochodów elektrycznych Aiways uruchomił w Europie rejestracje na swój model auta elektrycznego Aiways U6. Można je składać przez stronę internetową. 

  • Aiways prowadzi rejestrację na zakup modelu Aiways U6
  • Aiways U6 ma mieć baterię o pojemności 63 kWh
  • Zasięg Aiways U6 ma wynieść 400 km na jednym ładowaniu

Aiways U6 w Europie

Aiways prowadzi w Europie rejestracje na swojego SUV-a coupé Aiways U6. Jest to pierwszy konieczny etap do złożenia rezerwacji. Obecnie nie ma jeszcze informacji na temat europejskich cen. Zarejestrowanie się gwarantuje pierwszeństwo przy zamawianiu chińskiego elektryka, a same zamówienia mają ruszyć jeszcze w tym roku. 

W swoich folderach Aiways wymienia w kontekście rynku europejskiego wariant z baterią 63 kWh. Na rynku chińskim jest także dostępna większa wersja akumulatora – 72 kWh. Akumulator 63 kWh ma gwarantować wg norm WTLP 400 kilometrów. 

Nowy Aiways U6 SUV-Coupe posiada opracowany przez Aiways układ napędowy AI-PT, który ma zapewniać maksymalną wydajność. 

Aiways U6
Aiways U6
Aiways U6
Aiways U6
Aiways U6

Wnętrze Aiways U6

Dzięki koncepcji AI Cabin Aiways U6 SUV-Coupé posiada we wnętrzu trzyczęściowy klaster wyświetlaczy LCD, które w przejrzysty sposób prezentują wszystkie informacje ważne dla kierowcy, takie jak prędkość, zasięg, poziom naładowania akumulatora. Sercem nowej koncepcji wyświetlacza jest 14,6-calowy ekran dotykowy, zamontowany w zasięgu ręki kierownicy. 

Zwiększona dostępna moc obliczeniowa stanowi podstawę dla zbudowania całkowicie nowego oprogramowania operacyjnego. System prezentowany przez Aiways pod nazwą AI-Tech działa jako oprogramowanie oparte na systemie Android. Aiways U6 SUV-Coupé integruje smartfony pasażerów nie tylko poprzez Apple CarPlay, ale także poprzez Android Auto.

Aiways nadal trzyma się koncepcji nawigacji w czasie rzeczywistym przez telefon komórkowy, aby zawsze planować trasy w oparciu o dane na temat ruchu drogowego. Poprzez inteligentne sprzężenie danych o pojeździe, Aiways w połączeniu z aplikacją PUMP umożliwia również zoptymalizowane prowadzenie trasy z planowaniem stacji ładowania na podstawie wartości zużycia energii w czasie rzeczywistym i aktualnego poziomu naładowania akumulatora.

Wnętrze Aiways U6
Wnętrze Aiways U6
Wnętrze Aiways U6
Wnętrze Aiways U6
Wnętrze Aiways U6

Ekspansja Aiways w Europie

Zakłady Aiways w Chinach obejmują najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Shangrao o zdolności produkcyjnej 150 000 pojazdów, centra badawczo-rozwojowe i projektowe w Szanghaju oraz linię produkcyjną do montażu baterii w Changshu. Zagraniczna siedziba firmy znajduje się w Monachium, w Niemczech.

Europejski model biznesowy firmy umożliwia szybką ekspansję na nowe rynki bez konieczności inwestowania w stałe salony sprzedaży. Dystrybutorzy Aiways zarządzają lokalną sprzedażą, a sieć lokalnych specjalistów zapewnia obsługę posprzedażową. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami, takimi jak Euronics, Koelliker Group, Andersen Motors, Astara (dawniej Bergé Group), Car East France i innymi, Aiways osiągnął już silną pozycję w Europie.

Rok 2022 rozpoczął się dla Aiways od nowej rundy finansowania i wzmocnienia zespołu zarządzającego. Nowe środki mają przyspieszyć rozwój działalności Aiways w skali globalnej – ze szczególnym uwzględnieniem wejścia na nowe rynki.

U6 SUV-Coupé, który pojawi się na europejskich drogach obok U5 SUV pod koniec 2022 roku, prace nad kolejnymi modelami już trwają.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię