General Motors może wydzielić ze swoich struktur Corvette jako markę własną. Portal Car&Driver podaje, powołując się na anonimowe źródło w GM, że Corvette ma nawet projekty dwóch samochodów elektrycznych.

  • General Motors ma wg doniesień mediów wydzielić Corvette jako osobną markę
  • Corvette ma wprowadzić na rynek dwa modele aut elektrycznych
  • General Motors chce do 2035 roku chce sprzedawać wyłącznie auta elektryczne

Corvette jako osobna marka

Car&Driver podaje, że kolejnym ruchem General Motors ma być wydzielenie oddzielnej submarki – Corvette. Ma to pomóc w kreacji i bardziej wyrazistemu pozycjonowania samochodów o wysokich osiągach na rynku. General Motors ma wprowadzić osobną markę na rynek od 2025 roku.

Corvette EV ma wykorzystywać architekturę Ultium firmy GM. Dziennikarze podkreślają, że w ramach Corvette ma pojawić się czterodrzwiowe coupé i SUV. Wprowadzenie SUV-a ma pomóc dotrzeć marce do nowej grupy klientów. Corvette, jest bowiem w tym segmencie daleko w tyle za takimi producentami jak Lamborghini, Porsche czy Maserati.

Corvette na prąd

Już w kwietniu 2022 roku General Motors potwierdził elektryfikację Corvetty. Hybrydowa wersja Chevroleta Corvette ma pojawić się na rynku już w przyszłym roku, a wersja pełni elektryczna, jest już w drodze. Amerykański producent pokazał nawet tweety z zakamuflowanym prototypem Corvette. Informacje tę potwierdził także w swoim wpisie na LinkedIn prezes General Motors Mark Reuss.

Film, który firma opublikowała na Twitterze pokazuje, że przednie koła obracają się i wyrzucają śnieg, tak, jak to robią koła napędowe. To zaś oznaczałoby, że nowa Corvette, nie będzie posiadała napędu wyłącznie na tylne koła.

GM zapowiedział, że do 2035 r. planuje produkować wyłącznie pojazdy o zerowej emisji, czyli w pełni elektryczne lub zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię