Auta elektryczne w Norwegii stanowiły w listopadzie już 81,6 proc. Listopadowy wynik jest aż o ponad 40 proc. lepszy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Hitem sprzedażowym była Tesla Model Y.

  • W listopadzie w Norwegii zarejestrowano łącznie 15 915 samochodów elektrycznych
  • Auta elektryczne stanowiły 81,6 proc. wszystkich rejestracji
  • Najpopularniejszym modelem była Tesla Model Y

Auta elektryczne w Norwegii w listopadzie

Aut elektrycznych w Norwegii wciąż przybywa. Z danych Urzędu Informacji Drogowej (OFV) wynika, że w listopadzie zarejestrowano łącznie 15 915 nowych samochodów elektrycznych. Był to wzrost o 6 188 aut względem października, a względem listopada 2021 roku – wzrost o 41,2 proc. stanowiły one 81,6 proc. wszystkich rejestracji w listopadzie. Łącznie z samochodami hybrydowymi typu plug-in auta zelektryfikowane stanowią 89,3 proc. W listopadzie zarejestrowano 1502 hybrydy plug-in. W ujęciu miesiąc do miesiąca jest to spadek o 43,4 proc.

Najpopularniejsze auta elektryczne w Norwegii w listopadzie

Najpopularniejszym samochodem elektrycznym w Norwegii była Tesla Model Y. W listopadzie zarejestrowano łącznie 3 212 tego typu samochodów. Na drugim miejscu uplasował się zwycięzca z października – model Volkswagen ID.4 – którego zarejestrowano 1 110 sztuk. Trzecie miejsce należało do hybrydowej Toyoty Yaris (1050 rejestracji), a czwarte do BMW i4 (960 zarejestrowanych sztuk).

Najpopularniejsze samochody elektryczne w Norwegii w listopadzie
Najpopularniejsze samochody w Norwegii w listopadzie

Najpopularniejsze auta elektryczne w Norwegii w październiku 2022 r.

Największym hitem sprzedażowym października, jeśli chodzi o sprzedaż aut elektrycznych w Norwegii był Volkswagen ID.4. Łącznie zarejestrowano 1 014 egzemplarzy tego modelu. Na drugiej pozycji uplasowała się Skoda Enyaq, z wynikiem 751 zarejestrowanych egzemplarzy. Ostatnie miejsce na podium także należało do niemieckiego producenta. Zajęło je BMW ze swoim modelem BMW iX, którego zarejestrowania 566 sztuk. 

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię