Czwarta generacja Skody Superb została zaprezentowana. Oprócz nowego wyglądu samochód ma oferować więcej przestrzeni i komfortu oraz najnowocześniejszą technologię.

Czwarta generacja Skody Superb

Czwarta generacja Skody Superb kontynuuje tradycję poprzednich wersji. Nowoczesne materiały i technologia mają zapewnić pasażerom jeszcze większy komfort. Urosła także przestrzeń wewnątrz samochodu. Czwarta generacja oferuje bogactwo opcji do wyboru. Superb będzie nadal dostępny w wersjach nadwozia Combi kombi i hatchback. 

Klienci będą mogli wybierać spośród siedmiu różnych projektów wnętrza, sześciu opcji układu napędowego. Pojawia się także wariant hybrydowy typu plug-in i napęd na wszystkie koła. Klienci mogą także wybrać wyposażenie premium Laurin & Klement.

Czwarta generacja Skody Superb

Nowe kolory i więcej przestrzeni

Nadwozie czwartej generacji Skody Superb prezentuje nowy język projektowania Skody, Modern Solid. Do wyboru dostępne będzie aż osiem kolorów, a sześć z nich to całkowita nowość. Przede wszystkim są to odcienie metaliczne takie jak: Pebble Silver, Ebony Black, Cobalt Blue, Carmine Red, a także Ice Tea Yellow. Do wyboru jest również kolor Purity White.

Rozmiary czwartej generacji Skody Superb

Czwarta generacja Skody Superb jest również dużo większa od swojej poprzedniczki. Samo nadwozie może pochwalić się ulepszoną aerodynamiką. Niższe współczynniki oporu powietrza wynoszą 0,23 w przypadku hatchbacka i 0,25 w przypadku kombi. Oznacza to poprawę o odpowiednio 10 proc. i 15 proc., co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Przód samochodu zdominowała nowa ośmiokątna osłona chłodnicy i reflektory LED Matrix Beam drugiej generacji. Zapewniają one aż o 40 proc. więcej strumienia świetlnego niż pierwsza wersja. Skoda Superb może mieć montowane koła o średnicy do 19 cali.

Więcej miejsca na bagaż

Superb w najnowszej odsłonie otrzymał więcej miejsca dla bagażu i dla pasażerów. Zarówno w wersji hatchback jak i kombi samochód ma dłuższe nadwozie i jest wyższe (o 40 mm i 5 mm w wersji kombi oraz 43 mm i 12 mm w wersji hatchback). Bagażnik w przypadku hatchback’a ma pojemność 645 litrów (wzrost o 20 litrów), a Combi ma 690 litrów (więcej o 30 litrów).

Wnętrze samochodu

Wnętrze czwartej generacji Skody Superb koncentruje się na praktyczności. Zarówno pod względem przestrzeni, schowków, jak i elementów sterujących i funkcji auto skupia się na walorach użytkowych. Deskę rozdzielczą samochodu zdominował duży ekran informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 10 lub 13 cali z 10-calowym wirtualnym kokpitem dla kierowcy. W najnowszej generacji wyróżniają się wielofunkcyjne inteligentne pokrętła, które mają oferować szybki i łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym do regulacji klimatyzacji.

Wystrój wnętrza samochodu można wybrać spośród siedmiu różnych opcji. Wykorzystane w nich materiały kładą szczególny nacisk na zrównoważony rozwój. Wszystkie materiały tekstylne na siedzeniach i tapicerce drzwi wykonano są w 100 proc. z poliestru, który pochodzi z recyklingu. Zastosowana wewnątrz skóra jest garbowana w procesie przyjaznym dla środowiska. Skrobaczkę do lodu w korku zbiornika i parasol w drzwiach, również wykonano z materiałów zrównoważonych.

Czwarta generacja Skody Superb
Czwarta generacja Skody Superb

Technologia

Samochody są napędzane przez sześć wariantów silnikowych. Jednostkę 1,5 TSI o mocy 110 kW wyposażono w technologię miękkiej hybrydy. Jednostka 2,0 TSI występuje w wersjach 150 kW i 195 kW. Montowany w Skodzie Superb silnik wysokoprężny 2.0 TDI, Skoda zaoferuje w wersjach o mocy 110 kW i 142 kW. 

Superb czwartej generacji charakteryzuje się rzeźbionym wyglądem zewnętrznym i nową, ośmiokątną osłoną chłodnicy Škody. Całkowicie nowa koncepcja wnętrza obejmuje wolnostojący wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy o przekątnej do 13 cali. Dźwignię zmiany biegów przeniesiono na kolumnę kierownicy, dzięki czemu konsola środkowa jest czysta, schludna i znacznie przestronniejsza. Po raz kolejny dla Superba opcjonalnie dostępny jest wyświetlacz przezierny. 

Czwarta generacja Skody Superb

Napęd

Auto występuje także jako hybryda typu plug-in, która łączy jednostkę 1,5 TSI i silnik elektryczny, który ma dostarczyć moc systemową 150 kW (204 KM). Zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wynosi ponad 100 kilometrów w cyklu WLTP. Jednostka ta będzie dostępna wyłącznie w Superb Combi. Wszystkie warianty Superba najnowszej generacji, wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów DSG, a najmocniejsze silniki wysokoprężne i benzynowe są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła.

Prowadzenie auta ma ułatwić szereg zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę. Opcjonalne podwozie adaptacyjne DCC Plus zapewnić ma doskonałe wrażenia z jazdy. Superb ma także dziesięć poduszek powietrznych.

Skoda Vision 7S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię