Elektryczny Hummer został już wyprzedany na dwa lata do przodu. Taką informację podały władze General Motors w czasie spotkania z mediami. Ogromny popyt dotyczy zarówno wersji pickup, jak i SUV. 

  • Elektryczny Hummer został wyprzedany na dwa najbliższe lata
  • Liczba zamówień sięga 90 000 sztuk
  • Dotychczas wyprodukowano 2750 egzemplarzy elektrycznego Hummera

Elektryczny Hummer wyprzedany

General Motors ma obecnie 90 000 rezerwacji na elektrycznego Hummera. Firma już od ubiegłego miesiąca przestała przyjmować zamówienia na samochód. Dotychczas amerykański producent wyprodukował 2 570 sztuk elektrycznego Hummera. Dopiero od niedawna produkcja samochodu przyspieszyła, a firma tylko we wrześniu zbudowała 700 egzemplarzy. Tymczasem, zamiast zwiększać produkcję, General Motors musi wstrzymać w listopadzie produkcję, ze względu na konieczność modernizacji zakładu. 

Podczas spotkania z mediami Duncan Aldred wiceprezes General Motors powiedział, że elektryczny Hummer został wyprzedany na najbliższe dwa lata. 

General Motors rozpoczął produkcję elektrycznego Hummera pod koniec ubiegłego roku w zakładzie Factory Zero w Michigan. 

Produkcja samochodu Hummer EV
Produkcja Hummer EV w Factory Zero należącej do General Motors. zdjęcie: General Motors

Elektryczny Hummer – premiera

Elektryczny Hummer został zaprezentowany w czasie Super Bowl, na początku lutego 2020 roku. Pas przedni elektrycznego Hummera nawiązuje do historycznych modeli marki Hummer. Pod koniec kwietnia 2020 roku, General Motors podał, że z powodu pandemii COVID-19, zaplanowana na 2020 rok premiera zostanie przesunięta. Ostatecznie odbyła się ona 20 października 2020 roku. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię