Volvo EX90 to nowy, w pełni elektryczny, flagowego SUV szwedzkiej marki. Auto zostanie zaprezentowane 9 listopada. Volvo EX90 jest pierwszym autem z nowej generacji elektryków Volvo.

  • Nowe Volvo EX90 zostanie zaprezentowane 9 listopada 2022 r.
  • Volvo EX90 będzie nowym elektrycznym SUV-em
  • Auto ma być pierwszym z serii nowej generacji aut Volvo

Nowe Volvo EX90

Volvo EX90 zostanie zaprezentowane 9 listopada 2022 r., podczas specjalnej imprezy w centrum Sztokholmu. Jest to pierwszy samochód z nowej generacji, w pełni elektrycznych i zdefiniowanych programowo pojazdów – reprezentujących początek nowej ery Volvo.

Volvo EX90 wprowadza inteligentne technologie bezpieczeństwa, takie jak lidar i system rozumienia kierowcy, które pomogą w realizacji wizji firmy, zgodnie z którą nikt nie powinien zginąć ani odnieść poważnych obrażeń podróżując nowym samochodzie Volvo. Volvo EX90 wprowadzi również nowy poziom łączności, zaprojektowany tak, aby z czasem stawał się on coraz lepszy, bezpieczniejszy i bardziej dostosowany do kierowcy.

Volvo EX90 to wizja dużego rodzinnego SUV-a w erze elektrycznej

Nowy lidar w samochodach Volvo

LiDAR (Light Detection and Ranging) to urządzenie wykorzystujące metodę teledetekcji, która używa światło w postaci lasera impulsowego do wykonywania pomiarów z dużą precyzją.

Rolę jaką LiDAR może odegrać w zakresie bezpieczeństwa w życiu codziennym, jest duża: ostatnie badania Volvo wskazują, że zastosowanie LiDARu pozwala na mniejszą liczbę kolizji nawet o 9 procent.

Wbudowana w linię dachu przyszłego Volvo EX90 i z czasem ujednolicona, technologia LiDAR może wykrywać pieszych w odległości do 250 metrów oraz tak małe rzeczy, jak leżąca opona na drodze i to już 120 metrów przed samochodem. Wszystko to podczas jazdy z prędkością autostradową.

Samochód nie tylko będzie w stanie wkroczyć do akcji i wspomóc kierowcę, ale również będzie lepiej rozumiał, kiedy jest potrzebny i jak najlepiej pomóc.

Zobacz też: Start drona z elektrycznego roadstera Polestar O2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię