Fisker Ronin to limitowana wersja elektrycznego samochodu super GT. Dostawy samochodu mają ruszyć już w drugiej połowie 2025 roku. Cena samochodu to 385 000 dolarów.

Fisker Ronin — inspiracja filmem

Fisker otworzył rezerwacje na model Ronin. Samochód jest hołdem w kierunku słynnego filmu Johna Frankenheimera o tym samym tytule. Film najeżony jest epickimi scenami pościgów samochodowych. Pierwsi klienci mogą już wpłacać depozyt w wysokości 2000 dolarów za pierwszą rezerwację i w pełni zwrotny depozyt w wysokości 1000 dolarów za drugą. Cena pojazdu sięgnie 385 000 dolarów, a dostawy mają rozpocząć się w drugiej połowie 2025 roku. Producent wyprodukuje łącznie tylko 999 tego typu samochodów.

Fisker Ronin

Fisker Ronin — co w samochodzie?

Fisker Ronin Super GT, to w pełni elektryczny kabriolet, który zaprezentowano podczas pierwszego w historii firmy Product Vision Day 3 sierpnia 2023 roku. Celem Fiskera w przypadku modelu Ronin jest zapewnienie wyjątkowej użyteczności na rynku, na którym wielu znanych producentów samochodów wyczynowych wprowadziło SUV-y. Odpowiadając na ten trend, Fisker zaprojektował Ronina tak, aby pomieścił on pięć osób, jednocześnie wykorzystując układ pojazdu elektrycznego. Samochód ma zapewnić wyjątkową pojemność ładunkową, co jest prawdziwą rzadkością w świecie supersamochodów.

Fisker Ronin

Fisker Ronin — dane techniczne

Samochód ma przyspieszać do prędkości 100 km/h w zaledwie 2 sekundy. Prędkość maksymalna ma wynosić 275 km/h. Rōnin ma dorównać lub przewyższyć każdy supersamochód dostępny obecnie na rynku, zapewniając jednocześnie ogromny zasięg. Położono nacisk na przyjemność jazdy, a nie na technologie autonomiczne, choć będą one dostępne w razie potrzeby. Ronin ma otrzymać trzysilnikowy napęd na wszystkie koła, który ma oferować ponad 745 kW mocy (1013 KM).

Tylne drzwi motylkowe zapewnią łatwy dostęp do tylnych siedzeń. Samochód będzie posiadał tylko jedną klamkę, ponieważ przednie drzwi otwierają się elektrycznie poprzez przesunięcie klamki lub za pomocą smartfona. Klamka wysuwa się, gdy tylne drzwi są gotowe do otwarcia. Wszystkie drzwi mogą być otwierane zdalnie za pomocą smartfona. Składany dach z włókna węglowego będzie również aktywowany smartfonem i automatycznie chowany do bagażnika, pozostawiając miejsca na bagaż. Dodatkowa przestrzeń bagażowa będzie dostępna w przednim bagażniku.

Wyposażenie samochodu

Fisker Ronin będzie wyposażony w unikalną aluminiową ramę przestrzenną ze zintegrowanymi ogniwami akumulatorowymi, aby osiągnąć docelowy zasięg 600 mil. Lekkie materiały znajdą się również w 23-calowych kołach z włókna węglowego. Wnętrze będzie wyznaczać nowe standardy zrównoważonego luksusu i będzie wykorzystywać innowacyjne materiały pochodzące z recyklingu. Fisker Ronin ma być najbardziej zrównoważonym supersamochodem na świecie. Auto wyposażono w 17,1-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości i zestaw wskaźników umieszczony przed kierowcą.

— Fisker Rōnin jest przeznaczony dla ludzi, którzy kochają jazdę samochodem, ale są również podekscytowani sztuką motoryzacyjną i designem, a także wymagają, aby ich pojazdy o wysokich osiągach uwzględniały zrównoważoną przyszłość. Naszym celem było stworzenie klasycznego samochodu turystycznego, zaktualizowanego do XXI wieku i zaprojektowanego dla klientów, którzy chcą przejechać z Los Angeles do Napa Valley na jednym ładowaniu lub pokonać autostradę ze stałą, wysoką prędkością bez obawy o pojemność akumulatora — powiedział prezes i dyrektor generalny Henrik Fisker.

Fisker Ronin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię