Hyundai IONIQ 6 został przedstawiony przez koreański koncern. Jest to drugi model z linii pojazdów elektrycznych dedykowany marce IONIQ. IONIQ 6, który Hyundai określa jako Electrified Streamliner wykorzystuje zrównoważone materiały, by odzwierciedlić wartości współczesnych klientów EV.

  • Hyundai pokazał nowego elektrycznego IONIQ 6
  • Auto we wnętrzu zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu

Nowy Hyundai IONIQ 6

Zainspirowany koncepcją modelu Prophecy EV Concept, IONIQ 6 charakteryzuje się prostymi liniami i aerodynamiczną formą, którą projektanci Hyundai określają jako Emotional Efficiency. IONIQ 6 ma w sobie łączyć funkcjonalność pojazdu z jego estetyką. Auto stawia na wydajność energetyczną i zrównoważone wykorzystanie materiałów. W projektowaniu wnętrza starano się zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń, rozciągając ją z przodu i z tyłu.

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6

Nowy elektryk w gamie Hyundaia

IONIQ 6 ma ultra niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,21, a pomaga mu w tym m.in. nisko położony nos, aktywne klapy powietrzne z przodu, reduktory odstępów między kołami oraz opcjonalne wąskie cyfrowe lusterka boczne. Aerodynamiczne predyspozycje IONIQ 6 są wspomagane przez eliptyczny, inspirowany skrzydłami spojler. 

Elektryczna Globalna Platforma Modułowa (E-GMP) i umożliwiła projektantom rozciągnięcie wnętrza, zarówno z przodu, jak i z tyłu, aby stworzyć optymalną przestrzeń na nogi, która pozwala pasażerom na komfortowe przebywanie w samochodzie. Platforma pozwala również na uzyskanie całkowicie płaskiej podłogi.

Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6
Hyundai IONIQ 6

Wnętrze IONIQ 6

Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym zawiera 12-calowy, w pełni dotykowy wyświetlacz i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Oświetlenie Dual Color Ambient Lighting zapewnia ogólne oświetlenie wnętrza IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród 64 kolorów i sześciu dwubarwnych motywów

Wnętrze Hyundaia IONIQ 6 jest również wykończone zrównoważonymi materiałami. W zależności od poziomu wykończenia są to m.in. skóra ekologiczna (siedzenia), tkanina PET pochodząca z recyklingu (siedzenia), skóra bio (deska rozdzielcza), tkanina bio PET (podsufitka), farba bio pochodząca z olejów roślinnych (drzwi) oraz wykładzina z siatki rybackiej pochodzącej z recyklingu – ta ostatnia jest pierwszym tego typu rozwiązaniem stosowanym w marce IONIQ.

Wnętrze Hyundaia IONIQ 6
Wnętrze Hyundaia IONIQ 6
Wnętrze Hyundaia IONIQ 6
Wnętrze Hyundaia IONIQ 6
Wnętrze Hyundaia IONIQ 6

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię