Lexus LM dostępny jest już do zamówień w Polsce. Japońska firma ruszyła z przyjmowaniem zamówień w polskich salonach. Auto, które uplasowano w segmencie minivanów, zaprojektowano już od samego początku jako samochód, którego celem jest dostarczenie komfortu podróżowania pasażerom. Nad Wisłą najnowszy Lexus LM będzie dostępny w dwóch wersjach. Za najtańszą, siedmiomiejscową wersję trzeba będzie zapłacić 599 900 złotych, a za najdroższą 729 900 zł.

Nowy Lexus LM w Polsce

Lexusa LM zbudowano na platformie GA-K. Już wcześniej Lexus budował na niej takie modele jak NX oraz RX. Zaletą nowej platformy jest nisko rozłożony środek ciężkości oraz zachowanie się na drodze. Cechuje się ona także sporą sztywnością nadwozia. Lexus LM posiada napęd hybrydowy wyposażony w 2,5 litrowy silnik o mocy 350 koni mechanicznych.

Maksymalna prędkość samochodu to 190 km/h. Auto posiada napęd na cztery koła E-FOUR. Lexusa LM wyposażono także w adaptacyjne zawieszenie o zmiennej charakterystyce tłumienia.

Wnętrze Lexusa LM

Wyposażenie Lexusa LM

Najnowszy Lexus wyposażony jest także w nowoczesne narzędzia pakietu Lexus Safety System +. Auto posiada także trzecią generację systemu ochrony przeciwzderzeniowej, aktywny tempomat, kamerę cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni wokół samochodu oraz asystenta parkowania. Lexus LM ma także na pokładzie system monitorowania martwego pola (BSM) oraz ostrzegania o ruchu poprzeczym z przodu pojazdu.

Druga generacja Lexusa LM posiada także najnowszy system multimedialny Lexus Link Pro. Umożliwia on kierowcy połączenie się bezprzewodowo swoim telefonem z Apple CarPlay. Połączenie z Android Auto wymaga jednak łączności przewodowej. Najnowszy Lexus wyciszony jest dzięki użyciu akustycznych szyb wyciszony.

We wnętrzu Lexusa LM klient ma do wyboru tapicerkę w dwóch kolorach: Black oraz Ammonite Sand. Sam samochód można wybrać w czterech kolorach lakierów:

  • Sonic Quartz,
  • Sonic Titanium,
  • Graphite Black,
  • Sonic Agate.

7-miejscowy Lexus LM

Lexusa LM w wersji siedmiomiejscowej wyposażono w dwa regulowane fotele VIP, które znajdują się w drugim rzędzie. Posiadają one funkcję masażu, podgrzewanie oraz zamontowano w nich specjalnie wysuwane stoliki. Wersja na siedem miejsc posiada w trzecim rzędzie trzy kolejne miejsca. Fotele w ostatnim rzędzie można złożyć i w ten sposób powiększyć przestrzeń bagażową samochodu. Zarówno z przodu samochodu, jak i z tyłu auto posiada automatyczną klimatyzację. Kabina wyposażona jest także w gniazdko 220V oraz rolety boczne, które sterowane są elektrycznie. Kierowca może także skorzystać z projektora, który wyświetla informacje na przedniej szybie.

Wnętrze Lexusa LM

Cena Lexusa LM w wersji siedmiomiejscowej

Siedmiomiejscową wersję Lexusa LM wyposażono w zestaw 21-głośników, które składają się na system audio Mark Levinson. W drugim rzędzie dla pasażerów zamontowano dodatkowo 14-calowy ekran. Można do niego podłączyć każde urządzenie, poprzez złącze HDMI. Auto posiada przyciemniane szyby oraz dach panoramiczny. Wersja siedmioosobowa Lexusa LM to koszt 599 900 zł.

Wersja czteromiejscowa Lexusa LM

Z kolei wersja czteromiejscowa Lexusa LM to wydatek 729 900 złotych. W tej wersji samochodu pasażerowie siedzący w drugim rzędzie mogą cieszyć się regulowanymi elektryczne fotelami VIP, które zostały wyposażone w masaż z rozszerzonymi funkcjami. Fotele posiadają także podgrzewanie oraz wentylację. Co ważne, by zwiększyć komfort podróży, same fotele można rozłożyć do pozycji leżącej. Pasażerowie mogą także skorzystać ze stolików, które są wysuwane. Fotele VIP posiadają także podgrzewanie zagłówki. Kabina ma specjalnie elektrochromatycznie przyciemnianą przegrodę wnętrza. Jest ona opuszczana i może być także podnoszona.

Lexus LM w wersji czteroosobowej — wyposażenie

Lexus LM w wersji czteromiejscowej posiada także ekran z wyjściem HDMI, o przekątnej 48. cali. Ekran ma możliwość dzielenia na dwie części. W kabinie znajdziemy też system głośników audio, który składa się z 23. głośników. We wnętrzu znajdziemy także bezprzewodową ładowarkę, gniazdo 220V oraz schowek z lodówką. Warto też dodać, że automatyczna klimatyzacja w części dla pasażerów posiada czujniki IR, które mają dobrać odpowiednią temperaturę dla osób siedzących w fotelach. Podobnie do wersji siedmiomiejscowej, wersja dla czterech osób posiada panoramiczny dach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię