BMW pokazało nowe BMW i5 dla Chin. Auto dostosowano w wielu szczegółach do specyficznych wymagań chińskich klientów. Wersje nowego sedana biznesowego mają wydłużony rozstaw osi i wiekszą przestrzeń z tyłu. Auta wzmocniono dodatkowo o ekskluzywne elementy wyposażenia.

BMW i5 dla Chin

Po raz pierwszy BMW serii 5 Limuzyna dla Chin będzie oferowane z modelem całkowicie elektrycznym w postaci BMW i5. Samochód będzie wyposażony w udoskonalony napęd BMW iDrive z funkcją „QuickSelect”. Dzięki zakrzywionemu wyświetlaczowi BMW, a także usługom cyfrowym specyficznym dla Chin oferuje on innowacyjną formę interakcji między człowiekiem a samochodem.

Nowe BMW serii 5 Limuzyna i BMW i5 dla Chin bazują na ósmej generacji najbardziej udanego biznesowego sedana na świecie. Od 1972 roku wyprodukowano ponad 10 milionów pojazdów BMW serii 5. Popularność BMW serii 5 stale rośnie także w Chinach. W latach 2020-2022 do chińskich klientów trafiło około 530 000 pojazdów tej serii. Czyni to BMW serii 5 liderem rynku w segmencie pojazdów premium klasy wyższej średniej. Od rozpoczęcia lokalnej produkcji w Chinach sprzedano łącznie około dwóch milionów egzemplarzy tego samochodu.

BMW i5 dla Chin
BMW i5 dla Chin

BMW made in China

Czwarta generacja wariantów modeli opracowanych specjalnie dla Chin jest wprowadzana na rynek w postaci nowego BMW serii 5 Limuzyna i nowego BMW i5. Nowe modele będą powstawać wyłącznie na rynek chiński w fabryce Dadong w Shenyang. Za produkcję odpowiedzialna jest spółka joint venture BMW Brilliance Automotive z siedzibą w Chinach.

Design BMW i5

Od samego początku nowe BMW serii 5 Limuzyna i nowe BMW i5 dla Chin były projektowane z wyraźnym naciskiem na potrzeby chińskich klientów. Stylistyka zewnętrzna łączy charakterystyczne cechy marki z innowacyjnymi elementami. Zorientowano ją na preferencje stylistyczne młodego pokolenia klientów w Chinach. Charakterystyczne połączenie dynamicznych osiągów, a także elegancji nadaje nowym modelom wyrazisty wygląd.

Wyprostowany przód nowego BMW serii 5 Limuzyna i nowego BMW i5 dla Chin sygnalizuje pewną siebie prezencję. Auta charakteryzują się nowoczesną interpretacją charakterystycznych dla BMW podwójnych reflektorów, a także atrapy chłodnicy, która rozciąga się daleko do przodu. Wyróżniające się proporcje zapewnia łagodnie opadająca ku tyłowi linia dachu oraz rozstaw osi wydłużony w porównaniu z innymi wariantami. W potężnej tylnej części nowych modeli smukłe światła LED przedzielono chromowaną listwą.

Oświetlenie wnętrza, reflektory diodowe, oświetlenie konturowe atrapy chłodnicy BMW i dywan świetlny w strefie wejścia tworzą starannie skoordynowany, pięciostopniowy scenariusz powitania i pożegnania. Ekskluzywnym detalem przeznaczonych na rynek chiński modeli jest cyfra „5”, która pojawia się w obszarze załamania na słupku C. W nowym BMW i5 jej niebieskie światło pulsuje dyskretnie z niską częstotliwością podczas ładowania akumulatora. W innych silnikach liczba ta świeci na biało.

Wnętrze BMW i5

Atmosfera i inteligentne technologie we wnętrzu

Wnętrze nowego BMW serii 5 Limuzyna i nowego BMW i5 dla Chin jest zarówno nowoczesne, jak i luksusowe. Auto posiada zakrzywiony wyświetlacz BMW, przeprojektowaną kierownicę, a także pasek interakcji BMW iDrive z „QuickSelect”. Dzięki szkle Crafted Clarity w wybranych elementach sterujących i wstawce z brązu tytanowego na desce rozdzielczej po stronie pasażera, kokpit nabiera ekskluzywnego charakteru. Zorientowano go specjalnie na chińską stylistykę.

Chińscy klienci znajdą z tyłu dużą przestrzenią na nogi i ekskluzywne detale. Kolejnym elementem przejętym z luksusowych sedanów BMW serii 7 jest ekran BMW Theatre Screen. Jest to 31,3-calowy panoramiczny wyświetlacz o rozdzielczości 8K, a także łączności 5G. Umożliwia on wysokiej jakości strumieniowe przesyłanie wideo podczas podróży. W połączeniu z systemem Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound, BMW Theatre Screen przekształca tył nowego BMW serii 5 Limuzyna i nowego BMW i5 w prywatne kino na kółkach. Inne funkcje obejmują 4-strefową automatyczną klimatyzację oraz logo modelu wytłoczone na zagłówkach, a także powierzchnie foteli z pikowaniem i dwukolorową stylistyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię