Koncern z Wolfsburga zaprezentował nowego Volkswagena T-Cross. Samochód trafi do klientów z odświeżoną stylistyką, ulepszonym wyposażeniem standardowym, nowymi funkcjami technologicznymi i nowym wnętrzem. Przedsprzedaż rozpocznie się w czwartym kwartale 2023 roku. 

Volkswagen T-Cross w nowej odsłonię

Volkswagena T-Cross dotychczas wybrało około 1,2 miliona osób. Ze średnią 300 000 sztuk produkowanych każdego roku, T-Cross, który jest również oferowany poza Europą pod nazwami Tacqua i Taigun, jest obecnie jednym z najbardziej udanych modeli Volkswagena na całym świecie.

Volkswagen T-Cross

Z zewnątrz zmodernizowany Volkswagen T-Cross jest natychmiast rozpoznawalny dzięki nowej stylistyce przodu i tyłu z nowymi zintegrowanymi reflektorami LED oraz światłami do jazdy dziennej LED, a także klastrami tylnych świateł LED. Matrycowe reflektory LED IQ.LIGHT są całkowicie nowym rozwiązaniem Volkswagena i są po raz pierwszy oferowane w modelu T-Cross. Do gamy modelowej dodano trzy nowe, świeże kolory: jednolity Grape Yellow, Clear Blue Metallic oraz Kings Red Metallic.

Volkswagen T-Cross

Volkswagen T-Cross — wnętrze

Głównym elementem, jaki znajdziemy we wnętrzu nowego Volkswagena T-Cross jest wolnostojący wyświetlacz. Standardowy ekran dotykowy ma przekątną 20,3 cm, a w najwyższej wersji wyposażeniowej znajduje się 9,2-calowy wyświetlacz o przekątnej 23,4 cm. Ponadto wszystkie wersje czterodrzwiowego, pięciomiejscowego samochodu standardowo wyposażono w cyfrowe instrumenty. 

Panel deski rozdzielczej w T-Cross również całkowicie przeprojektowano. Podobnie jak w większych modelach VW, ma on miękką tapicerkę i znacznie wyższej jakości materiały powierzchniowe. To samo dotyczy wykończenia przednich drzwi w wersjach Style i R-Line. Standardowym wyposażeniem jest klimatyzacja manualna, a opcjonalnie dostępna jest klimatyzacja automatyczna Air Care Climatronic z podświetlanymi suwakami dotykowymi.

Wnętrze Volkswagena T-Cross

Więcej miejsca na bagaż

T-Cross zawsze miał jedno z najbardziej przestronnych i wszechstronnych wnętrz spośród wszystkich kompaktowych SUV-ów. Tylną kanapę można przesunąć o 140 mm. Bagażnik nowego Volkswagena T-Cross ma pojemność od 385 do 455 litrów przy załadowaniu do wysokości tylnej kanapy. Po złożeniu siedzeń powstaje płaska przestrzeń bagażowa o pojemności do 1 281 litrów. Przedni fotel pasażera można złożyć, ale tylko od wersji Life. Ciągła przestrzeń ładunkowa od tyłu do przodu ma wtedy długość 2 398 mm i może pomieścić wszystko, od desek surfingowych po paralotnie.

Volkswagen zwiększył również możliwości bagażowe T-Crossa na zewnątrz pojazdu: z 55 do 75 kg. Te dodatkowe 20 kg zwiększa maksymalne obciążenie, które może działać pionowo na zdejmowany hak holowniczy. Jednocześnie zwiększono maksymalną dopuszczalną masę rowerów, które można przewozić na bagażniku zamontowanym na haku holowniczym – co jest szczególnie ważne w przypadku transportu rowerów elektrycznych.

Bagażnik Volkswagena T-Cross

Nowy T-Cross opcjonalnie wyposażono w system Travel Assist. Zapewnia on lepszą kontrolę pojazdu. Samochód może dzięki niemu w pełni kontrolować prędkość pojazdu poprzez automatyczne przyspieszanie i hamowanie. W ramach ograniczeń systemu Travel Assist może również uwzględniać ograniczenia prędkości, zakręty i ronda w swoich interwencjach kontrolnych. Jednocześnie asystent pasa ruchu może pomóc utrzymać pojazd na swoim pasie ruchu.

Reflektory LED, tylne światła LED i „Digital Cockpit” w standardzie

Znacznie zmodernizowana podstawowa wersja T-Cross będzie teraz zawierać takie funkcje, jak nowe reflektory LED (zamiast halogenów), nowe klastry tylnych świateł LED oraz kamerę wielofunkcyjną. Auto posiada także dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych, a także cyfrowy kokpit i nowy, wolnostojący wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy dla wszystkich wersji. 

Kolejnym krokiem w górę jest wersja Life, która obejmuje na przykład nowe 16-calowe felgi aluminiowe i skórzaną kierownicę wielofunkcyjną. Najwyższe wersje to pakiety Style (dla większej elegancji) i R-Line (ze sportowymi akcentami). Nowe modele T-Cross są napędzane silnikami TSI Volkswagena.

Dostępność nowego Volkswagena T-Cross

Przedsprzedaż i aktywacja konfiguratora online Volkswagena T-Cross ruszy w czwartym kwartale 2023 roku. Auto pojawi się u dealerów w pierwszym kwartale 2024 roku. Nowe pojazdy zostaną dostarczone w pierwszym kwartale 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię